Rychlobruslení

Do Nováka se pustili i v zahraničí! Zničil Erbanové kariéru, zuří kouč

Do Nováka se pustili i v zahraničí! Zničil Erbanové kariéru, zuří kouč
Zdroj: Profimedia

Rychlobruslařka Karolína Erbanová se v 25 letech nečekaně rozhodla ukončit kariéru. Bronzová medailistka z olympiády v Pchjongčchangu a medailistka z mistrovství světa i Evropy to dnes oznámila na svém facebooku a jako hlavní důvod uvedla chování reprezentačního trenéra Petra Nováka. Do toho se vzápětí pustil i finský trenér Tuomas Nieminen.

Erbanová se rozepsala ve svém sáhodlouhém statusu na facebooku a na adresu Nováka nešetřila kritikou.
 


 

"Nejsem však už nadále připravená být obětí manipulativního, ponižujícího a útočného chování reprezentačního trenéra Petra Nováka, jehož lidské ani pracovní metody naprosto nesouzní s mými a nemohou mě vést k dobrým výkonům," uvedla například Erbanová ve svém prohlášení.
 

Reakce Nováka na sebe nenechala dlouho čekat a trenér Martiny Sáblíkové prohlásil, že je jednáním Erbanové překvapený. Celé jeho vyjádření si můžete přečíst ZDE.

Nicméně Erbanové se vzápětí zastal i finský trenér polských rychlobruslařek Nieminen. "Národní svaz byl nedobrovolně využit ke zničení jedné sportovní kariéry. Doufám, že jednoho dne ten gentleman pochopí, co udělal, a bodne ho u srdce," napsal Nieminen na instagramovém účtu Erbanové. "Díky Karolíno, že jsi s námi byla. I když to bylo jen krátce, zapamatujeme si to napořád. Ať se ti daří, pro mě budeš navždy šampionka," uvedl finský trenér.

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události