Basketbal

Noc s prostitutkami: Japonští basketbalisté dostali tresty!

Noc s prostitutkami: Japonští basketbalisté dostali tresty!
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Yuya Nagayoshi, Takuya Hashimoto, Takuma Sato a Keita Imamura. To jsou jména čtyř japonských basketbalistů, kteří během Asijských her trávili noc s prostitutkami. K aféře došlo minulý týden a dnes všichni reprezentanti dostali trest. Od japonského svazu mají roční zákaz hraní.

Ano, když k podobným skandálům došlo – a týkaly se i českých sportovců, byl z toho vždy poprask. Tak namátkou třeba fotbalisté Rosický, Ujfaluši, Jiránek, Polák a Marek Čech byli v roce 2007 po prohraném zápase s Německem načapáni ve společnosti placené dámské společnosti na Hotelu Praha. O dva roky později podobná věc praskla na hokejistu Jiřího Hudlera.

Stejný průšvih mají japonští basketbalisté. Yuya Nagayoshi, Takuya Hashimoto, Takuma Sato a Keita Imamura nebudou moci rok hrát. Rozhodl o tom tamní svaz. Ten potrestal hráče za to, že poškodili pověst a důvěryhodnost japonského sportu. Minulý týden v Jakartě se z města vrátili na hotel právě s prostitutkami, které s nimi zůstaly přes noc. Všichni letěli z Indonésie okamžitě domů.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události