Tomáš Vaclík

Gólman Vaclík o těžké noci: Už jsme dcerku přivezli z nemocnice!

Gólman Vaclík o těžké noci: Už jsme dcerku přivezli z nemocnice!
Zdroj: Profimedia / instagram

Tomáš Vaclík poslouchá samá slova chvály, i on se několika skvělými zákroky podílel na vítězství 3:0 nad Realem Madrid. Jenže málokdo tušil, že sám v průběhu ostře sledovaného zápasu prožíval těžké chvíle. K týmu přijel z nemocnice, jeho maličká dcerka totiž nešťastně spadla…

Sevilla deklasovala Bílý balet 3:0 a Tomáš Vaclík kryl tři střely, z nichž nejnebezpečnější byla asi ta od Garetha Bala. Jenže český brankář dobře vyběhl a velšskému kanonýrovi vychytal velkou šanci. „Samozřejmě je to příjemné. Real se neporáží každá den a jsem rád, že jsem u toho mohl být,“ říkal v rozhovoru pro TV Nova.

Související obsah


Sám skromně mluvil o tom, že v kabině nějaká slova chvály neslyšel, výhra byla totiž kolektivním výkonem. „Všichni prostě měli obrovskou radost, že jsme vyhráli. Jsme hlavně rádi, že jsme vyhráli doma první zápas v lize a že to bylo zrovna proti Realu je skvělé,“ vyprávěl. Jenže tak prosté to nebylo.


Kouč Pablo Machín měl po zápase proslov a děkoval právě Vaclíkovi. Důvod byl prostý. Český brankář měl plnou hlavu zdraví své malé dcerky, která měla den předtím hodně nepříjemnou nehodu.


Ta neunikla ani španělským médiím a tak se stal Vaclíkův příběh jedním z nejčtenějších po zápase s Realem. Český brankář byl se svou rodinou v noci na středu v nemocnici a až druhého dne v poledne před zápasem odjel za týmem.

Související obsah


Trenér Sevilly o nepříjemné události věděl a nabídl Vaclíkovi, že do zápasu nemusí. „Oni mi řekli, že je to na mě, ať se rozhodnu. Pro mě bylo nejdůležitější, že mi řekli, že malá dcera je v pořádku,“ říká Tomáš Vaclík.


Mezitím jeho tříletá dcerka Nicole zůstala s maminkou na pozorování v nemocnici až do druhého rána. „Já po oběde odjel domů, trochu jsem se prospal a odpoledne jel ze týmem. Manželka s dcerou to zvládly skvěle. Dcera už je teď v pořádku. Zrovna jsme přijeli z nemocnice, jsou doma,“ dodal ve čtvrtek po obědě.
 

Zdroj: Profimedia

Španělská média vydala zprávu o tom, že malá dcerka nešťastně spadla. Tomáš Vaclík ale o události logicky vyprávět nechtěl. „Spadla, je to tak. Ale nezlobte se, nám se o tom hrozně špatně mluví,“ sdělil.

I přes nešťastnou událost si Tomáš Vaclík angažmá ve Španělsku užívá. V Seville se stal jedničkou a miláčkem publika, na prosluněném jihu se líbí i jeho rodině. „Styl života je sice jiný, než ve Švýcarsku, ale manželka má ráda teplo a ta je spokojená. Dcera samozřejmě taky. Chodí tady už do školy a zvykla si. Od začátku jsme si tady zvykli a jsme tu šťastní,“ říká Tomáš Vaclík.

ram, vti, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události