Michal Hrdlička

Lafata natřel Křetínského: Vůbec nerozumí fotbalu, ač si to myslí!

Lafata natřel Křetínského: Vůbec nerozumí fotbalu, ač si to myslí!
Zdroj: Profimedia

Tolik otevřený rozhovor o fotbalové Spartě fanoušci letenského klubu asi dlouho neslyšeli. Postaral se o něj David Lafata v pořadu česká ulička Michala Hrdličky. A šéf Sparty Daniel Křetínský si ho asi za rámeček nedá.

Lafata prostě střílel ostrými. Ze Sparty po uplynulé sezoně odešel, i když měl nabídku pokračovat dál. Jenže hrát 5 nebo 10 minut na koncích zápasů se mu nechtělo.


A tak dnes už z povzdálí může glosovat vzpomínky na působení ve Spartě. Problémem neúspěchu je prý fakt, že šéf klubu Daniel Křetínský ve fotbalovém prostředí tápe. „Největší problém je podle mě v tom, že si doktor Křetínský myslí, že fotbalu rozumí, a lidi, které má okolo sebe, ho v tom utvrzují a říkají mu to, co on chce slyšet. Myslím, že fotbal nikdy nehrál, takže mu rozumět nemůže. A ani nerozumí,“ říká uznávaný kanonýr.


Lafata řekl nahlas to, co spousta lidí vůbec nechápe: „Zaráží mě, že na to, jak úspěšný je ve svém byznysu, ho neznepokojuje. že za prostředky, které do Sparty dává, nepřichází žádný výsledek.“


A pro neúspěšné působení trenéra Andrey Stramaccioniho měl přece jen pochopení: „Ten trenér za to přece zas tolik nemůže, protože kde byl, nic nedokázal. Asi se nedalo čekat, že něco předvede tady. Myslím si, že největší vinu za to nesou ti, kteří ho přivedli a dali mu takové pravomoce.“

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události