Olympiáda mládeže

Významný člen MOV zemřel během návštěvy olympiády mládeže!

Významný člen MOV zemřel během návštěvy olympiády mládeže!
Zdroj: Profimedia

Olympiádu mládeže provází zejména pozitivní atmosféra. Sportovní naděje se předhání v prvních kariérních úspěších a radují se z nich. V dějišti v Buenos Aires však došlo i k jedné velmi smutné události. Zemřel tam totiž možný budoucí předseda Mezinárodního olympijského výboru Patrick Baumann.

Významnému členovi Mezinárodního olympijského výboru a generálnímu sekretáři basketbalové federace FIBA Patricku Baumannovi bylo pouhých 51 let. Během návštěvy olympiády mládeže však podlehl přímo v Buenos Aires infarktu.

Související obsah

Nejen olympijští činovníci jsou ze smutné zprávy v šoku. "Té hrozné zprávě jsme ani nemohli uvěřit. Hlavně proto, že jsme ho i teď viděli tvrdě pracovat pro sport, který miloval. Ztratili jsme mladého a sympatického lídra, byl budoucností sportu. Naše myšlenky jsou s jeho ženou, dětmi a rodinou," uvedl šéf olympijského hnutí Thomas Bach.

Baumann působil v Mezinárodním olympijském výboru přes deset let. Zároveň působil u FIBA a to přes 15 let. Velkou měrou se zasloužil o to, že za dva roky bude na olympiádě basketbal 3x3.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události