Hokej

Gólman se otrávil a padl na led, kvůli rolbě se zvažuje žaloba!

Drama až do předčasného konce. Hokejový zápas v Lanškrouně musel být ukončený kvůli úniku plynu už ve 47. minutě a ze stadionu bylo evakuováno 250 lidí. Česká Třebová dokonce zvažuje právní kroky.

Lanškrounu se letos vůbec nedaří. Po deseti zápasech je poslední s 0 body a skóre 25:85. V zápase s Českou Třebovou byl blízko výhry, když ve druhé třetině vedl už 5:2. Následoval ale naprostý kolaps. A nezkolaboval pouze celý tým, ale ve 45. minutě také lanškrounský brankář Jan Faltus.


Ten ve 45. minutě za stavu 5:5 padl na led a záchranáři ho s podezřením na otravu oxidem uhelnatým převezli do nemocnice. Na stadion byli přivoláni také hasiči. Hokejisté do jejich příjezdu stihli odehrát dvě a půl minuty a hosté vstřelili dva góly.


Tím zápas skončil. Hasiči totiž na ledové ploše totiž zjistili přítomnost oxidu uhličitého a evakuovali celý stadion. O tom, jak zápas dopadne, rozhodne sportovně- technická komise krajského svazu ledního hokeje Pardubického kraje.


„Pravděpodobně se mohlo jednat o spaliny z rolby. Příčiny budou samozřejmě zjišťovány. Nasazena byla přetlaková ventilace k odvětrání a spuštěno bylo i odvětrání haly. Všechny osoby byly evakuovány. Několik lidí si stěžovalo na nevolnost, ale pomoc záchranné služby odmítli," prozradila tisková mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková.


„Spousta našich hráčů skončila v nemocnici. Jsou mimo ohrožení života, čekají na výsledky testů a podle toho se rozhodne, co dál. Všichni měli podezření na otravu oxidem uhelnatým," řekl portálu sport.cz sportovní manažer Orlů Lanškroun Miroslav Vicenec.


Ve stejné situaci se objevil i kádr hostů z České Třebové. „Od nás čtrnáct hráčů skončilo kvůli bolestem v nemocnici," uvedl sportovní manažer České Třebové Vladimír Vaněk.

Česká Třebová zvažuje právní kroky


Příčinou všech problémů je plynová rolba, které už jsou několik let na stadionech zakázány. „My máme už pět let elektrickou rolbu, protože jsme za plynové dostávali pokuty. Jenže ta se minulý pátek rozbila. Klíčová součástka se musela dovézt z Itálie, ale do zápasu se nestihla přivézt, a tak jsme dva dny před utkáním jeli do Králíků pro starou plynovou rolbu," prozradil Vicenec.


„My jsme naštvaní, protože se jedná o neseriózní až skandální chování domácích. Oni věděli, že mají problémy s rolbou. Poslali si pro starou do města, kde se ani hokej nehraje. A pak rolba nadělá takovou paseku. Zvažujeme právní kroky," prozradil pro sport.cz Vaněk.


„Hasiči s detektorem naměřili koncentrace oxidu uhelnatého na ledové ploše 60 ppm CO, ve skladu to bylo kolem 80–100 ppm CO a ve strojovně rolby 130 ppm CO.“ Uvedli v prohlášení hasičský sbor pardubického kraje.


Celá situace rozčílila i fanoušky na facebooku České Třebové. „Přijít na zimák kde byl cejtit Chlor víc než na krytým bazénu ještě před začátkem utkání, tak to by se ještě pochopit dalo,... následný kolaps golmana po srovnání na 5:5 taky dost lidí rozhořčilo, do té doby dokud nezjistili, že to žádná legrace není,“ popisuje situaci jeden z fanoušků.

„Další věc co asi můžu kladně ohodnotit je potom rychlá reakce rozhodčích kteří i s bruslema vyšli mez fanoušky a sami je upozornili ať co nejrychleji opustí zimní stadion, že je tam něco v nepořádku, a že to není legrace,“ pochválil rozhodčí.


Otrava oxidem uhličitým je velmi zrádná. Tento plyn je totiž bezbarvý, nedráždivý a bez zápachu. Vůči lidskému obsahu je vysoce toxický a tak je velké štěstí, že nedošlo k tragédii.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události