Lyžování

Nadějný lyžař je po smrti, osudný se mu stal paragliding

Nadějný lyžař je po smrti, osudný se mu stal paragliding
Zdroj: Profimedia

Lyžařský svět přišel o velkou naději. Švýcar Gian Luca Barandun tragicky zemřel po chybném manévru při paraglidingu. Bylo mu 24 let.

Barandun v neděli před polednem nezvládl jeden z manévrů a zraněním na místě podlehl. Pro švýcarské lyžování byl velkým příslibem především v kombinaci. Už v minulé sezoně se dokázal dostat do TOP10, když ve Světovém poháru v Bormiu skončil na devátém místě.

Své umění předváděl i ve sjezdu, který v rámci SP absolvoval osmkrát. Na těžké trati ve Wengenu skončil v lednu patnáctý. Poslední sezonu zakončil v celkovém žebříčku na 74. příčce. Své umístění už ale nikdy nevylepší.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dallas se udržel, Dončiče dělila asistence od triple doublu

Basketbalisté Dallasu odvrátili semifinálovou blamáž a ve čtvrtém zápase série s Golden State Warriors si připsali první výhru. Domácí Mavericks si v průběhu zápasu udělali pohodlný náskok a před poslední čtvrtinou vedli o 29 bodů. Nakonec vyhráli 119:109 a protáhli sérii minimálně do pátého zápasu. Nejvíce zářil tradičně domácí Luka Dončič. Slovinec zaznamenal 30 bodů, 14 doskoků a 9 asistencí.