Tenis

Může za to láska? Šafářová sekne s tenisem, Pleky se loučil v NHL!

Může za to láska? Šafářová sekne s tenisem, Pleky se loučil v NHL!
Lucie Šafářová a Tomáš Plekanec Zdroj: Profimedia

"Australian Open, jeden singl a debl a končím," těmito slovy oznámila Lucie Šafářová konec tenisové kariéry. "Kapitola v NHL pro mě skončila, s Montrealem jsme se domluvili na ukončení smlouvy," vyřkl jen pár dnů před tím na tiskové konferenci hokejista Tomáš Plekanec. A snad už každý v Česku ví, že tihle dva sportovci to dali dohromady. Ovlivnila jejich rozhodnutí silná láska?

Když se Tomáš Plekanec rozešel s Lucií Vondráčkovou, chvilku trvalo, než vyplulo na povrch, že už zažívá novou lásku a to s tenistkou Lucií Šafářovou. "Za rozchod mohou jen a jen naše dlouhodobé neshody a rozhodně ne to, že se posledních pár dní vídám s tenistkou Lucií Šafářovou. Ne rok, ani několik měsíců, jak se ke mně doneslo, ale až v době, kdy už jsme já a Lucka naše manželství fakticky ukončili," uvedl Plekanec na svém facebookovém profilu.

Související obsah

Šafářová se slovům o vztahu s Plekancem vyhýbá. Přesto i ona jejich poměr potvrdila, když se jí novináři zeptali na to, jestli byl Tomáš přítomen na jejích zápasech US Open. "Bylo příjemné, že se Tomáš zašel podívat. Vzhledem k celé situaci jsem nevěděla, jestli mi má jít fandit nebo ne," uvedla pro deník Sport Lucie Šafářová. "Ale já mám svědomí čisté, takže nemám proč se cítit blbě," dodala tenistka.

Jejich láska bude asi opravdu silná. Možná až natolik, že ovlivňuje rozhodování významných kroků jejich sportovní kariéry. Vždyť Lucie Šafářová ukončí někdy během února v pouhých 31 letech svou kariéru. "Dlouho jsem o tom přemýšlela a nechci to ukončit v trápení. Rozhodla jsem se tak kvůli zdravotním potížím, které přetrvávaly delší dobu," oznámila Šafářová v sobotu na tiskové konferenci.

Související obsah

A Plekanec? V NHL odehrál 1001 zápasů a řekl dost. "Po vzájemné dohodě jsme se s Montrealem domluvili na ukončení smlouvy. Vrátím se hrát do České republiky," vzkázal zase český hokejista novinářům. Má o něj zájem rodné Kladno, ale ve hře je také Brno. A ne náhodou. Šafářová totiž z Brna pochází, žije tam a tak, pokud by kývl na nabídku Komety, mnohé by dávalo smysl…

Summa summarum – Začal vztah Šafářové a Plekance, tím pomalu končí jejich sportovní kariéry. Kladenští fanoušci jsou už jako na trní, jestli Tomáš posílí Rytíře a pokud se rozhodne pro Brno, stane se nejspíš jejich úhlavním nepřítelem. S Luckou by ale díky tomu mohl trávit spoustu času.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události

Krátká zpráva

Barbora Seemanová opět překonala český rekord

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová opět pokořila národní rekord. To se jí povedlo na závodech ISL v italské Neapoli. V závodě na 400 metrů volným způsobem udala nové maximum, které je nyní stanoveno na 4:02,09.

Krátká zpráva

Kvalifikaci na VC Ruska vyhrál překvapivě Norris

Velice zajímavá byla kvalifikace před Velkou cenou Ruska. První skončil Lando Norris z McLarenu a hned v závěsu byl Carlos Sainz z Ferrari. Favorizovaný Lewis Hamilton skončil na čtvrtém místě. Max Verstappen bude startovat z posledního místa, a kvalifikace se tak neúčastnil.