Florbal

Mladého florbalistu před zápasem pobodali, přišel o nohu

Mladého florbalistu před zápasem pobodali, přišel o nohu
Zdroj: facebook

Odjel na zápas o den dřív, florbal už si ale nikdy nezahraje. Radka Zelinku, který hraje třetí nejvyšší florbalovou ligu, pobodal v Plzni devatenáctiletý Ukrajinec a kvůli následkům zranění přišel o nohu.

Sedmadvacetiletý florbalista hrající za Kadaň odjel na začátku listopadu na zápas do Plzně se svojí přítelkyní o den dříve. Při cestě večerním městem se po drcnutí ramenem dostal do konfliktu s Ukrajinci a teprve devatenáctiletý mladík bodl Zelinku dvakrát do břicha.

„Po cestě domů se střetli se skupinkou Ukrajinců, kteří na ně měli slovní narážky. Radek se postavil před přítelkyni, jenže přišel útok. Radek se mu bránil, ale v tu chvíli přiběhl druhý Ukrajinec, který mu z levé strany zasadil dvě bodné rány do podpaží a žaludku,“ popsal incident Radkův trenér Lukáš Milička.

Záchranáři ho v kritickém stavu převezli do nemocnice, kde ho lékaři po dlouhé operaci stabilizovali. Velká ztráta krve a nedostatečný oběh krve ale způsobil špatné prokrvení nohy a chirurgové ve Fakultní nemocnici Lochotín museli i přes veškerou snahu Zelinkovi jednu nohu amputovat.

Tragédie vzdmula vlnu solidarity napříč celou florbalovou komunitou a Zelinkovi začaly chodit povzbudivé vzkazy i z extraligových týmů.


Kromě rodiny a přátel se do pomoci pořádně opřel i Zelinkův klub Kati Kadaň. Na všech domácích zápasech až do konce sezony bude dobrovolné vstupné, které by mělo pomoci jejich spoluhráči v návratu do života. Mimo to založili i veřejnou sbírku, do které se zapojila kromě přátel i velká část Národní florbalové ligy západ, ve které Kadaň hraje.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Florbal

Důležité Události