šipky

Šipkařská škola Karla Sedláčka: ÚCHOP

Sledujte třetí epizodu osmidílného seriálu, který začínajícím i pokročilejším šipkařům ukazuje, jak správně zvolit postoj, mířit, házet, ale také je seznámí například i s šipkařským slangem. Dnešní díl se věnuje úchopu.

Popularita šipek roste v celém světě a Česká republika není výjimkou. Důkazem toho budiž dvě letošní úspěšné exhibice v Praze, kterých se zúčastnili hráči absolutní světové špičky jako Michael van Gerwen, Peter Wright či Raymond van Barneveld, ale také fakt, že po 11 letech se český hráč dokázal kvalifikovat na největší událost šipkařského roku – mistrovství světa v Londýně.

Související obsah

A tím hráčem nebyl nikdo jiný než ikona českých šipek a nejpopulárnější tuzemský borec Karel Sedláček.Tento obrovský úspěch si žádá oslavu! Proto na Nova Sport 2 vznikl projekt Šipkařská škola Karla Sedláčka, který si dává za cíl seznámit s tímto krásným sportem širokou veřejnost, ale také dát zajímavé tipy těm, kteří už šipky hrají.

Související obsah

Ve třetím díle nám Karel vysvětlí základní pravidla správného úchopu. Každý hráč sice šipku drží jinak, řídí se to ale několika pravidly, které je dobré dodržovat. Karel nám také ukáže, jak drží šipku on. V segmentu „Jak to dělají profíci“ se pak podrobně podíváme na dva rozdílné úchopy dvou hvězd PDC.

Tak ať to lítá!
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události

Krátká zpráva

Třinec otočil skóre a dostal se do čela extraligy

Hokejisté Třince dokázali v dohrávce 6. kola Tipsport extraligy otočit skóre proti Hradci Králové a po výhře 3:2 se dostali do čela tabulky. Druhý je o bod Liberec. Mountfieldu pak patří v extralize osmé místo.

Krátká zpráva

Velká posila do útoku. Liberec přivedl exslávistu Stocha

Slovan Liberec přivedl do svého kádru zvučnou posilu. Jejich řady posílí zkušený exslávista Miroslav Stoch. Slovenský záložník naposledy působil v týmu Zaglebie Lubin, nyní se severočeským týmem podepsal smlouvu do konce sezony.