Tak to bylo něco! Místo toho, aby hráči New Jersey vedli už jen 3:2, bylo to z ničeho nic 4:1. Za vše může neuvěřitelný brankářský zákrok obránce a rychlý protiútok.
Vše se odehrálo ve 26. minutě. Devils vedli 3:1, byli ale pod tlakem Ottawy. Puk se dostal už za brankáře Kinkaida a Brady Tkachuk střílel do prázdné branky. Na poslední chvíli ale skočil do brankoviště Sami Vatanen a koncem hokejky zblokoval ránu mířící do sítě.
Druhým hrdinou okamžiku se stal Nico Hischier, který skočil na Vatanena a zblokoval i následný odraz. Puk se dostal ze skrumáže ke Kyleu Palmierimu, který okamžitě vystartoval do protiútoku. Dostal se za posledního obránce, nahrál Tayleru Hallovi a ten zvýšil na 4:1.
Nakonec se tato akce stala klíčovou, protože Ottawa na tříbrankový rozdíl nedokázala zareagovat a nakonec prohrála s New Jersey 5:2.