V nočních zápasech NHL se trefili hned tři Češi. Teprve podruhé se v nejlepší hokejové lize prosadil obránce Detroitu Filip Hronek. Po dlouhé době se gólové radosti dočkal útočník Tomáš Nosek z Vegas a vůbec nejlepší zápas zažil Tomáš Hertl, který se trefil do brány Arizony hned dvakrát.
Téměř dva týdny čekal Tomáš Nosek na svůj gól v NHL. Dočkal se ho po čtyřzápasovém půstu. Český útočník otevřel skóre v utkání proti Los Angeles. Klání dospělo až do prodloužení, ve kterém vystřelil výhru Kings Tyler Toffoli.
Nejlepší českou střeleckou mušku měl Tomáš Hertl, který poslal dvěma důležitými góly zápas San Jose a Arizony až do nájezdů. V těch se už neprosadil a jeho tým nakonec padl 3:4.
Jednadvacetiletý obránce Filip Hronek nastoupil ke svému teprve dvanáctému zápasu v nejprestižnější hokejové lize světa. Proti Torontu dokázal skórovat a byl to jeho druhý zásah v NHL. I v tomto zápase se šlo až do prodloužení. To ukončil vítěznou brankou Kasperi Kapanen a Maple Leafs tak porazili Red Wings 5:4.