Fotbal

Ronaldo získal v Itálii první trofej, Juventus ovládl Superpohár

Ronaldo získal v Itálii první trofej, Juventus ovládl Superpohár
Zdroj: Profimedia

První úkol splněn. Cristiano Ronaldo v Itálii plní to, proč tam přišel. A to je získávání trofejí. Tou první, kterou zvedl nad hlavu je Superpohár. A kdo jiný by měl vstřelit rozhodující gól, než třiatřicetiletý Portugalec.

Italský fotbalový Superpohár se poprvé hrál v Saudské Arábii. Doposud se o vítězi čtyřikrát rozhodovalo v Číně a dvakrát v Kataru. Kapacitu téměř 70 tisíc diváků se naplnit nepodařilo, přesto měli fotbalisté Juventusu a AC Milán solidní atmosféru.


Juventus se z gólu radoval už po 35 minutách, rozhodčí ho ale nemohli uznat kvůli ofsajdu. Do vedení mohl tak jít ve 48. minutě AC Milán. Střela Cutroneho ale pouze orazítkovala tyč. A tak přišla chvíle slávy Cristiana Ronalda.


Z hraniční ofsajdové pozice si v 61. minutě naběhl na centr Pjaniče a hlavičkou překonal brankáře Donnarummama. A o sedm minut později mohlo být ještě veseleji. Dybalova branka ale opět kvůli ofsajdu nemohla platit.


Snahu o závěrečný tlak si AC Milán zkomplikoval sám. Kessie totiž ošklivě došlápl na Caneho a od Luca Bantiho viděl červenou kartu. Milánskému celku to zhatilo šance na vyrovnání a tak zisk Superpoháru slavili fotbalisté Juventusu Turín.

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události