Fotbal

Chuligáni Plzně hodili židli na fans Lipska, pak v hotelu začala řežba

Chuligáni Plzně hodili židli na fans Lipska, pak v hotelu začala řežba
Zdroj: Profimedia / Youtube

Nemilé představení museli vytrpět hosté hotelu a nedaleké restaurace v Plzni. Chuligáni, hlásící se k Viktorii Plzeň vyprovokovali bitku s příznivci Chemie Lipsko. Když ale zjistili, že je jich méně, utíkali se schovat do restaurace i hotelové kuchyně.

O velké bitce, které se účastnilo podle svědků asi padesát až šedesát fotbalových chiligánů, informoval web krimi-plzen.cz.
Celou akci vyprovokovali Plzeňští, kteří nejdřív pokřikovali na spokojeně sedící Němce, popíjející v hotelové restauraci. Když ti nereagovali, přiletěla mezi hotelové hosty židle.


To už bylo na německé fanoušky dost a tak se sešikovali a vyrazili na střet. "Házeli tam po sobě na dvoře sklo, odpálili i nějakou světlici a pak se tam řezali jak koně,“ sdělil jeden z hostů restaurace.


Skupinka chuligánů Plzně musela ustupovat, protože proti ní rázem stálo asi 40 fanoušků Lipska. Chtěli se schovat i v nedaleké restauraci Na Parkáně. Tam naštěstí obsluha včas zabarikádovala dveře a tak hosté z restaurace újmu neutrpěli.
Chuligáni ale dokázali vniknout až do hotelové kuchyně, kde se chtěli schovat.


Bitku na webu Hooligans.cz popsali i přímo sami účastníci bitky: "Vybíháme z hospody v 15 lidech převážně mladé sestavy vyzýváme Lipsko, ty se ale k boji nejdřív nemají, vykukují z oken hotelu a až po nějaké chvíli se formují v cca čtyřiceti člennou bandu a vybíhají nám vstříc. Boj se přesouvá k protější hospodě vzduchem léta z obou stran sklo a první řady si vyměňují rány. Akci přeruší až policejní majáky a obě skupiny vyklízí pole."


Mezitím obsluha hotelu stihla zavolat policii.


"Hotel má sice ochranku, ale strážný neměl sebemenší šanci je zastavit. Část se jich pokusila ujet výtahem, část dokonce vtrhla i do hotelové kuchyně. Chuligáni strážníky dost agresivně napadali. Zklidnil je až slzný sprej a velice důrazný zákrok, vůbec se s nimi nemazlili," popsal jeden z hostů hotelu.


Fanoušci Lipska byli podpořit svůj tým při přátelském utkání s juniorským týmem Viktorie, který byl ale nakonec zrušen. Podle očitých svědků se narozdíl od těch českých chovali natolik slušně, že dokonce na recepci nahlásili i rozbitou vázu, kterou chtěli na místě zaplatit.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události