Fotbal

Špatná zpráva pro Čechy: Neymar se zranil, vynechá zápas v Praze?

Špatná zpráva pro Čechy: Neymar se zranil, vynechá zápas v Praze?
Zdroj: Profimedia / Twitter

Datum 26. března už netrpělivě vyhlíží snad všichni fotbaloví fanoušci v České republice. Národní tým se totiž v přátelském utkání představí proti hvězdné Brazílii. Otázkou však je, jestli s "Kanárky" dorazí do Prahy i fenomenální útočník Neymar. V utkání Francouzského poháru se totiž zranil a moc dobře to s ním nevypadá.

O brazilské reprezentaci se často mluví jako o "Neymar a spol.". Útočník Paris Saint-Germain je zkrátka jednou z největších světových hvězd a zejména na jeho umění se těší čeští fanoušci, kteří ho budou moci v březnu vidět na vlastní oči. V Edenu se totiž bude hrát přátelák mezi Brazílií a Českem.

Je tu však jedno velké ALE.

Otazníky visí nad Neymarovým startem. Šestadvacetiletá sportovní celebrita se ve středečním utkání Francouzského poháru zranila. Jde znovu o zdravotní problém, který ho málem připravil o mistrovství světa – poraněná nártní kůstka na stejné noze, jako loni v únoru.

Neymar střídal v 62. minutě. Zranění si zavinil pohybem a nikoliv cizím zaviněním. Klub z Paříže už potvrdil, že se Neymarovi obnovilo zranění. "Ve hře jsou momentálně všechny možnosti," píše se v prohlášení s tím, že dobu rekonvalescence lze jen těžko odhadovat.

Když si Neymar poranil stejným způsobem nohu naposledy, musel na operaci a mimo trávník byl dlouhé tři měsíce. Pakliže by jeho zranění bylo stejně závažné, o zápas v Praze by s jistotou přišel, na programu je totiž 26. března a vzhledem k tomu, že je konec ledna, počty jsou jednoduché.

Související obsah

Na držitele Zlatého míče a dalších velkých úspěchů se netěší jen fanoušci, kteří budou ochotni za lístky zaplatit i pořádně vysoké částky (ceny zatím nebyly zveřejněny), ale také sami fotbalisté. I pro ně to bude nezapomenutelný zážitek. Čtyři dny před tím se svěřenci trenéra Šilhavého utkání ve Wembley s Anglií.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události