EFL Cup

Semifinále poháru rozhodovaly penalty. V nich byla lepší Chelsea!

V odvetě semifinálové série mezi Chelsea a Tottenhamem byli lepší svěřenci kouče Sarriho. Druhé utkání však musely rozhodnout až penalty. Zatímco Spurs dvě nedali, Blues byli stoprocentní a vyhráli 3:1.

Úvodní zápas semifinálové série Ligového poháru EFL Cup, který je známý také jako Carabao Cup, měl jediného střelce. Tím byl Harry Kane, díky kterému Tottenham vyhrál 1:0. V odvetě však Kane svému týmu kvůli zranění kotníku chyběl.

První poločas jasně ovládla domácí Chelsea. Po brankách Kanteho a Hazarda vedla 2:0. Pět minut po poločasu však poslal zápas předčasně do penalt Fernando Llorente.

V penaltovém rozstřelu byli lepší exekutoři Chelsea. Stoprocentní byl Willian, Azpilicueta, Jorginho i Luiz. Za Tottenham však spálili svůj kop Eric Dier a Lucas. První jmenovaný přestřelil a druhého vychytal Kepa Arrizabalaga.

Do finále poháru tak postoupila Chelsea, která si o slavnou trofej zahraje s Manchesterem City.