Americký fotbal

Usain Bolt opět v ráži: Jen v teniskách vyrovnal rekord NFL!

Usain Bolt opět v ráži: Jen v teniskách vyrovnal rekord NFL!
Zdroj: Profimedia

Během své sprinterské kariéry byl možná největším fenoménem sportu. Znal ho každý. Především jeho široký úsměv a z něj zářící pohodu. K tomu všemu neustále přidával úspěchy na dráze, když svým konkurentům nedával šanci. Rekordman ve sprintu na 100 metrů si po zavěšení běžeckých treter na hřebík střihl i kariéru fotbalisty, o které dlouho snil. I kopačky si vyzul a se sportem seknul. Avšak před začátkem Super Bowlu ukázal, že se svojí rychlostí by se mohl ujmout tentokrát v americkém fotbale.

Legendární sprinter přijel na akci pořádanou značkou Puma, ta sponzorovala Bolta při jeho atletické kariéře. Na Jamajčana na místě čekalo zajímavé překvapení v podobě sprintu na 38 metrů. Tuto disciplínu musí absolvovat nadějní hráči amerického fotbalu před skauty profesionálních týmů.Nejrychleji tuto vzdálenost zaběhl v roce 2017 John Ross v čase 4:22. A kupodivu úplně stejný čas měl i největší sportovní showman poslední doby. A to i přesto, že už netrénuje a na nohách měl pouze vycházkovou obuv. Nejrychlejší člověk světa byl také známý tím, že neměl nejrychlejší starty a svojí maximální rychlost vyvinul až v druhé polovině trati na 100 metrů. I proto Boltův výkon téměř dva roky po skončení kariéry sprintera zaskočil veřejnost. Klasik by řekl: „On to v těch nohách pořád má!“

Podle slov dvaatřicetiletého Bolta se na jeho další sportovní etapu těšit nemusíme. "Teď budu dělat spoustu jiných věcí. Sportovní život skončil, pustím se do různých obchodních záležitostí," řekl po ukončení fotbalové kariéry pro jamajskou televizi osminásobný zlatý medailista.

krj, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události