Tenis

Navrátilová válčí s transsexuály! Podle ní ve sportu podvádí

Navrátilová válčí s transsexuály! Podle ní ve sportu podvádí
Zdroj: Profimedia

Bývalá světová tenisová jednička Martina Navrátilová na sebe strhla pozornost poté, co si dovolila kritizovat transsexuální sportovce. Ti mají podle ní oproti mužům a ženám ve sportu výhodu a nepřímo tak narážela na dlouholetou kauzu atletky Caster Semenyaové.

Kritika Navrátilové se pochopitelně nelíbí lidskoprávním organizacím, které jednu z nejlepších tenistek všech dob vždy považovaly za svojí podporovatelku.

Související obsah

A o co přesně šlo? Vítězka 59 grandslamových turnajů ve svém pravidelném sloupku mimo jiné doslova napsala: "Je to šílené, podle mě je to podvádění. Jsem ráda, když mohu podpořit transsexuální ženu v jakékoliv podobě, kterou upřednostňuje, ale nebyla bych ráda, kdybych proti ní měla hrát. Nebylo by to fér,“.


To pochopitelně nezůstalo bez odezvy a reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. "Jsme dost zničení z toho, že zrovna Martina Navrátilová je transfobní,“ reagovala skupina Trans Actual.

Navrátilová tak přilila olej do ohně v době, kdy se opět začala řešila kauza atletky Semeyaové. Britský deník The Times minulý týden napsal, že až bude sportovní arbitráž projednávat kauzu dvojnásobné olympijské vítězky, atletická federace svoji hvězdu nepodrží.

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události