UFC

Smolařka Pudilová! Potřetí v UFC prohrála, fandové ale byli vždy s ní

Smolařka Pudilová! Potřetí v UFC prohrála, fandové ale byli vždy s ní
Zdroj: Profimedia

Lucie Pudilová prohrála třetí zápas v UFC z pěti a potřetí fanoušci na verdikt rozhodčích pískali a bučeli. A i když v Praze prohrála zaslouženě, o minimálně jednom předešlém zápase se to říct rozhodně nedá.

V pražském galavečeru UFC se Pudilová dlouho držela s Carmouche a ve třetím kole měla mírně navrch. Poté ale přišla chyba a rozhodčí rozhodli o vítězství Američanky. S tím se ale nemohli smířit diváci v hale, kteří okamžitě začali pískat a bučet.

Související obsah


Prohra to byla ale zasloužená. Alespoň podle českého rozhodčího MMA Pavla Touše. "Podle mě výhra Carmouche nebylo špatné rozhodnutí. Dala by se dát remíza, ale já bych rozhodně nedal výhodu Lucce Pudilové. Bohužel,“ přiznal Touš.


Není to ale poprvé, co měla Lucie Pudilová na výsledek zápasu pech. Hořkou porážku musela zkousnout hned při své premiéře v UFC. V té vyzvala Švédku Länsbergovou, kterou zmlátila k nepoznání.

První dvě kola Pudilová těsně prohrála a všichni rozhodčí je ohodnotili 10:9 pro Švédku. Ve třetím kole ale Pudilová nastoupila a přesnými údery trefovala hlavu Länsbergové.

Sama se u toho špinila od krve, která sršela Švédce zpod oka.
Švédku by na vyhlášení málokdo poznal. Pravé oko měla nateklé tak, že na něj neviděla, rozhodčí ale udělili body 10:9 pro Pudilovou a ne 10:8, jak všichni očekávali. Když zvedl sudí ruku Länsbergové, divila se i sama vítězka. Po zápase dokonce svou porážku i přiznala.


„Lucko, pro mě jsi vítězka ty!“ řekla Länsbergová před vyprodanou londýnskou arénou. „Byl to těžký zápas a Lucie si zaslouží, aby v UFC zápasila.“
 

A Pudilová dostala další šance. Po dvou výhrách vyzvala Mexičanku Irenu Aldanovou a opět prohrála na body. Halu v Dallasu ale tento zápas postavil na nohy. Zpočátku se obě zápasnice jen oťukávaly, závěr ale ukázal, že to bude pořádná řežba.

Pudilová nastoupila tvrdě na Mexičanku a kromě přesných ran pěstmi přidala i jeden kop na hlavu. Druhé kolo bylo o poznání vyrovnanější. V polovině zápasu se ale Pudilové spustila krev z nosu a od té doby začala na svou soupeřku ztrácet.


Třetí kolo byla už válka se vším všudy. Obě bojovnice věděly, že může rozhodnout každý úder a řezaly do sebe hlava nehlava. Aldanová ale předvedla skvělou obranu, přes kterou prošla jen část úderů Pudilové, a to byl pravděpodobně klíčový aspekt při rozhodování rozhodčích.


Po závěrečném gongu se obě zápasnice objaly a ani jedna z nich nevěděla, kdo je vítězkou. Rozhodčí nakonec rozhodly ve prospěch Mexičanky, za což si od části fanoušků vysloužily pořádný pískot.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události