Potupa v El Clásiku! Real schytal debakl 0:3, králem večera Suarez

Fotbalisté Barcelony vyřadili díky jednoznačnému vítězství 3:0 Real Madrid ze španělské pohárové soutěže Copa del Rey. Debakl domácího týmu vystrojil útočník Luis Suarez, který dva góly dal a donutil k vlastenci Raphaela Varana.

Barcelona přijela na Santiago Bernabeu s vědomím, že po domácí remíze 1:1 musí skórovat nebo vyhrát. Po bezbrankovém poločase přišla smršť přímočarých akcí, které rozhodly o osudu zápasu.
Marná byla snaha skvěle hrajícího Viniciuse, neboť všechny šance, které svým spoluhráčům připravil, zlikvidoval jistý gólman Ten Stegen.

Naopak na druhé straně řádil Luis Suarez. Už pět minut po přestávce si naběhl na nahrávku Dembeleho a na přední tyč nekompromisně zavěsil.

Po stejné ose padl i druhý gól, Dembeleho centr tentokrát z pravé strany si srazil stoper Varane do sítě těsně před nachystaným Suarezem.

Uruguajský forvard pak dovršil své představení panenkovským dloubákem z penalty.

Barcelona postoupila do finále a má možnost vyhrát už svůj jubilejní 30. triumf, slavila přitom v posledních čtyřech letech pokaždé. To Real Madrid čeká na tuto trofej od roku 2014.