Hokej

Z miláčka nepřítelem číslo jedna! Fanoušci páchali s dresy zvěrstva

Z miláčka nepřítelem číslo jedna! Fanoušci páchali s dresy zvěrstva
Zdroj: Profimedia

Na zradu se nezapomíná. A moc dobře to ví i John Tavares. Klubová legenda Islanders se po devíti letech v létě přesunula za pohádkovým platem do Toronta a teď se poprvé vrátila „domů.“ A fanoušci to stále nepřekousli. Před zápasem došlo i na pálení dresů.

John Tavares odehrál v dresu Islanders 669 utkání, ve kterých si připsal 621 bodů. Byl miláčkem fanoušků a pět let nosil na dresu našité kapitánské „C“. V červenci ale přišel přestup do Toronta a vše je zapomenuto. Z hrdiny se stal nepřítel číslo jedna.


Kanaďan si ale za nenávist fanoušků může trochu i sám. Dlouhá léta avizoval, že přestup ze svého klubu rozhodně v plánu nemá. Jenže pak přišla pohádková nabídka. V Islanders mu skončila šestiletá smlouva na 33 milionů dolarů a Toronto mu nabídlo více než dvojnásobek. V Kanadě si přijde na neuvěřitelných 77 milionů.


„Ne každý den se vám poštěstí prožít si dětský sen,“ přidal Tavares na twitter fotku z dětství, jak je zachumlaný v povlečení Maple Leafs. Hned 1. července, kdy podepsal s Torontem smlouvu. V tu chvíli se stal vyvrhelem.


"Budu upřímný, nečekám žádné srdečné uvítání, to bych byl blázen," řekl Tavares ještě před zápasem novinářům. A měl pravdu. Už několik hodin před úvodním buly se fanoušci sešli na parkovišti před halou a předháněli se, kdo zneváží dres s číslem 91 více.

Někteří ho pouze pohodili na zem a polili pivem, další přelepili jméno Tavares na „Traitor“, tedy zrádce, ale našli se i tací, kteří ho vyhodili do koše a s velkou grácií zapálili.


Lehké to neměl Tavares ani na hřišti. Hned jak vyjel na rozbruslení, začalo publikum hromadně řvát „We don´t need you!“ Tedy „My tě nepotřebujeme!“ A nesmilovali se ani ve chvíli, kdy Islanders pustili na kostce vzpomínkové video s jeho nejlepšími okamžiky.

 


Osmadvacetiletý útočník si s tím ale těžkou hlavu nedělal. Za stálého bučení a pískání seskočil z mantinelu a fanouškům zamával. V tu chvíli se našlo alespoň pár věrných, kteří svému hrdinovi zatleskali.
 

"Bylo to pro mě hodně emotivní, přeci jen jsem tady působil strašně dlouho, kus mého srdce tu zůstal. Reakce fanoušků mě mrzí, samozřejmě, ale naučil jsem se kontrolovat pouze ty věci, které mohu ovlivnit. Což tahle určitě nebyla," řekl s klidem Tavares po zápase.
 

"Video mě potěšilo, chtěl bych za něj poděkovat vedení klubu. Ještě lepší ale byla reakce kluků na obou střídačkách, byl to pro mě velmi silný moment," narážel Tavares na to, že obě střídačky tleskaly vestoje a bušily hokejkami do mantinelu.


"Energie, která v hale panovala už při rozbruslení, byla spektakulární. Když na vás lidé bučí tak, jako se to stalo dnes Johnovi, znamená to jediné. Že jste byl pro klub opravdu strašně důležitý hráč i člověk. Svým způsobem je to čest," postavil se na Tavaresovu stranu trenér Maple Leafs Mike Babcock.

 
Ale to je asi jediná věc, která mohla Johna Tavarese těšit. Toronto dostalo výprask 6:1 a nedokázalo Islanders porazit ani v druhém vzájemném zápase. V tom prvním padlo 4:0. Islanders se díky tomu dostali na čtvrté místo Východní konference a na svého rivala z Toronta ztrácí pouhý jeden bod.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události