Fotbal

Ohlasy na EL: Magnet na průšvihy, odvážná Slavia i křehká Sevilla

Ohlasy na EL: Magnet na průšvihy, odvážná Slavia i křehká Sevilla
Zdroj: Profimedia

Remízu 2:2 na hřišti FC Sevilla může pražská Slavia považovat za úspěch i dobrou výchozí pozici pro odvetný zápas osmifinále Evropské ligy. Ale nešlo jen o výsledek, španělská média si všimla i hry Slavie, která mile překvapila.

Slavia přitom prožila drsný direkt, když už po 24 sekundách inkasovala. Ale pak začala hrát sebevědomě. „Je důležité říci, že Češi jsou svou fotbalovou koncepcí hodně odvážní. Hráli poctivě a jejich dva góly nebyly náhodné, i když padly šťastně,“ píše deník Diario.

Související obsah


Připomíná gól Stocha, který padl po tečované střele a naráží i na Králův šťastný zásah ramenem.

Zdroj: Profimedia

Podle deníku Diario je ale problém i v samotné Seville a terčem se čím dál víc stává trenér Pablo Machín. „On je ten magnet, který přitahuje všechno negativní. Ať už je to zranění nebo smůla při rozhodnutí sudích,“ píše deník.

Související obsah


Jakoby atmosféra, kterou kolem sebe šíří Machín měla na svědomí smolné zranění Tomáše Vaclíka či Maxiho Wöbera nebo neuznaný gól, který Sevilla dala Slavii po nesprávně odpískaném ofsajdu.

Zdroj: Profimedia

Sevilla podle domácích médií nebyla pevná v kramflecích „Zdálo by se, že se Sevilla ve druhé půli už prosadí kvalitou a zápas vyhraje, ale ten tým je tak ohromně křehký, že musí udělat víc věcí, aby na konci byla vítězem,“ všímá si reportér Francisco José Ortega.

Související obsah


A odveta v Edenu bude prý hodně náročná. „V Praze to nebude procházka růžovou zahradou. Sevilla bude muset hodně trpět, pokud chce postoupit do čtvrtfinále."

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události