Hokej

Výkony Sparty kritizuje i klubová legenda! Kouč však recept zná

Výkony Sparty kritizuje i klubová legenda! Kouč však recept zná
Zdroj: profimedia.cz

Podruhé v řadě vypadli v předkole play off. Hokejistům Sparty tak začala dovolená už v polovině března. Projekt s německým koučem Uwe Kruppem, který přišel před sezonou, se tak nedostavil. Přesto třiapadesátiletý trenér zůstává trenérem Pražanů, což trochu nelibě bere i jedna z legend Sparty Jiří Holeček.

Měl týmu předat chybějící zkušenosti a větší herní pohodu. Ale ani Krupp, vítěz Stanley Cupu ze sezony 1996/97, nedokázal vyléčit sparťanské kolísavé výkony. Už během ročníku se objevovaly hlasy, že kdyby byl českým trenérem, dávno by na lavičce skončil. Jenže Krupp vše ustál. Přesto kritika neutichá.

Zdroj: TN.cz

Jiří Holeček

„Hra, kterou je (sparťany) naučil německý trenér, byla strašná. Oni sice rychle bruslí, ale puky jenom nastřelují do útočného pásma, kde se o ně perou. Chybí mi tam přihrávky, kombinace, trochu chytrosti. Hrají spíš na náhodu,“ prohlásila pro server aktualne.cz sparťanská legenda Jiří Holeček.

„Nedivím se, že Sparta nešla dál. Nemá hráče, kteří umějí hrát hokej na nějaké úrovni. Nemyslí jim to. Přijde tam starý Hlinka a hraje nejhezčí hokej,“ dodal bývalý brankář.

Související obsah

Problémy s kvalitou kádru si uvědomuje i Krupp. „Jsme sice možná mladý tým, ale v současné situaci je evidentní, že nejsme dost dobří na to, abychom porazili v sérii na čtyři vítězství týmy, jako je třeba Brno. S nejlepší čtyřkou pětkou týmů po základní části bychom neměli šanci uspět,“ řekl na pondělním setkání s novináři.

Jak ale daný problém vyřešit? Německý kouč recept má. „Potřebujeme ale skutečné lídry. Vzpomínáte, jakými hvězdami byli pro tento klub Petr Bříza, Michal Broš nebo Jarda Nedvěd? Musíme přivést velká jména s kvalitou, která se stanou identitou naší organizace,“ uvedl.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události