Fotbal

Slavia remizovala s Bayernem 1:1, remízu zajistil báječný gól z dálky

Slavia remizovala s Bayernem 1:1, remízu zajistil báječný gól z dálky
Zdroj: Profimedia

Fotbalistky Slavie si stejně jako jejich mužští kolegové žijí parádní sen ve fotbalové Evropě. Do pražského Edenu přijel Bayern Mnichov a jde už o postup do semifinále Ligy mistryň. Německý celek poslala do vedení Fridolina Rolfeová, brzy ale kontrovala krásnou ranou z 35 metrů Svítková.

Slávistky prošly mezi nejlepších osm týmů fotbalové Evropy přes litevskou Gintru a švédský Rosengard. Ve čtvrtfinále je los svedl k souboji se slavným Bayernem Mnichov.


Zatímco ještě v říjnových zápasech hrála za Slavii jen jedna cizinka – Kanaďanka Kylla Liisa Sjomanová, přes zimu přivítal trenér Pavel Medynský další dvě posily ze zahraničí. Melisa Hasanbegičová z Bosny a Američanka Ashley Herndonová také figurují v základní sestavě sešívaných.

V první půli byly aktivnější hráčky Bayernu, Slavia se většinou bránila. Jenže německý celek nakonec vystřelil jen dvakrát na bránu a tyto pokusy gólmanka Votíková zlikvidovala.

Ve druhé půli tlak německého týmu gradoval a do vedení poslala hostující tým Švédka Fridolina Rolfeová, která si naběhla do velkého vápna na zpětnou nahrávku z pravé strany.

Odpověď Slavie přišla v 72. minutě, kdy kapitánka Kateřina Svítková napálila míč z 35 metrů a ten doplachtil za překvapenou brankářku Zinsbergerovou.

Odvetný zápas čeká Slavii ve středu 27. března v Mnichově.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události