Fotbal

Zápas blbec! Otřepeme se, debakl nás posílí, věří Šilhavý

Zápas blbec! Otřepeme se, debakl nás posílí, věří Šilhavý
Zdroj: Profimedia

Nevydařilo se vůbec nic. Češi ve Wembley potupně padli 0:5 a v zápase jim nevyšlo vůbec nic. Přesto je trenér Šilhavý optimista. „Věřím, že se z toho otřepeme a naopak nás to posílí," prohlásil sebevědomě trenér po zápase.

Byl to zápas blbec. Čechům se smůla lepila na paty a Angličané je snadno přejeli. Výsledek byl ale vůči českému týmu hodně krutý. „Hrozně těžko se to hodnotí. Samozřejmě jsme věděli, jakou kvalitu má Anglie, respekt k takovému soupeři musíme mít. Bohužel těmi góly jsme jim zápas ulehčili. Nemyslím, že to byl zápas, který by měl skončit 5:0," smutnil po zápase brankář Jiří Pavlenka.


Utkání podle něj zlomila penalta v nastavení prvního poločasu. „Nemyslím, že to byla penalta, kterou pan rozhodčí pískl. Těžko soudit, neviděl jsem to ještě na videu," nechápal stěžoval si Pavlenka.

Související obsah


Že se Čechům nedařilo a štěstí nebylo na jejich straně věděl po zápase i trenér reprezentace Jaromír Šilhavý. "Musím pogratulovat Anglii. Velká kvalita, silný tým, pět gólů. Pro nás je to trošku kruté. Ačkoliv naši hráči dostali pět gólů, myslím, že celý zápas pracovali. Nicméně jsme dělali hloupé chyby. Dostávali jsme nešťastné a kuriózní branky,“ konstatoval po zápase Šilhavý, který věří, že jeho svěřence debakl pořádně nakopne.


Před zápasem se hodně mluvilo o nervozitě z prostředí. Zápas se odehrál ve fotbalovém svatostánku, na stadionu Wembley. Prostředí prý ale výsledek neovlivnilo. "Byl tam prostě soupeř, který byl silný a hodně kvalitní. Byť nás první poločas přehrávali v držení míče, tak ale myslím, že moc šancí neměli," hodnotil optimisticky výkon svých svěřenců lodivod české reprezentace.


"Druhý poločas jsme chtěli hrát útočně, s výsledkem něco udělat. Myslím, že jsme měli na to, abychom aspoň jeden gól vstřelili, příležitosti na to byly. Ani si nepamatuji, kdy bychom si dali dva vlastní góly. Byly kuriózní, v podstatě i ten třetí. Nešikovně jsme se nastřelili a odrazilo se to ke Sterlingovi. Anglie má takovou sílu, že už pak excelovala," podotkl Šilhavý.


Jako smůlu označil hlavní důvod debaklu i smolař zápasu Tomáš Kalas. „Možná se teď ztrapním, ale v první půli měli podle mého domácí prakticky jen dvě šance, z nichž ovšem dali dva góly. Ve druhém poločase se pak od nás úplně odvrátilo štěstí,“ smutnil český obránce.


Důležité je, aby hráči ostudný zápas hodili rychle za hlavu a soustředili se na nejbližší zápas. To odehrají Češi už v úterý proti hvězdné Brazílii. "V sobotu letíme zpátky do Prahy. Soupeř je neméně kvalitní, historicky slavný. Je to velký tým, který přijede do Prahy. Všichni se na něj těšíme, i diváci. Věřím, že se otřepeme brzy," prohlásil na závěr natěšeně Jaroslav Šilhavý.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události