Hokej

Brutalita na hokeji! V Sokolově napadla ochranka fanoušky hostů

Tak to přehnali. Po zápase druhé hokejové ligy mezi Sokolovem a Vrchlabím se strhla pořádná mela. Podle hostujících fanoušků rvačku odstartovala jediná světlice. Brutální potyčku odneslo několik příznivců zraněním.

Pro hokejisty Vrchlabí to byl poslední zápas sezony. Semifinálovou sérii se Sokolovem nezvládli a prohráli 3:2. A kvůli důležitosti zápasu neváhalo několik fanoušků trasu dlouhou téměř 300 kilometrů a své favority jelo podpořit.


Po zápase chtěla skupina hostujících fanoušků hokejistům za předvedený výkon a celou sezonu poděkovat, někdo ale hodil zapálenou světlici a tím odstartoval pořádnou melu. Najatá bezpečnostní agentura se ihned chopila režie a snažila se hostující fanoušky uklidnit.


Jenže se o to její příslušníci snažili pořádně drastickým způsobem. Po slzném spreji došlo i na fyzické útoky. Jednoho z mužů měla ochranka podle přítomných fanoušků dokonce strhnout na zem, vzít ho po hlavě obuškem a poté mělo dojít i na kopance.
 

Jeden z diváků měl pádem rozbít skleněnou výplň u dveří a přitom se pořezat. Další ze zraněných strávil 3 dny v nemocnici a čtyři lidi měli podle příznivců hokejistů z Vrchlabí lékaři ošetřit přímo na místě. Šlo převážně o výplach očí.


Vše poté řešila i policie s vedením sokolovského klubu přímo na radnici. „Jednoznačně jsme se shodli na tom, že ten zákrok byl neprofesionální a neadekvátní v té situaci, která tam byla,“ přiznal místostarosta Jan Picka.


Sokolov okamžitě s bezpečnostní agenturou přerušil spolupráci. Podle jejího majitele ale došlo pouze k selhání jedince. Policie v tuto chvíli incident šetří jako výtržnictví, ale případ bude zřejmě rozšířen o ublížení na zdraví.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události