Fotbal

Strach o legendu: Jozef Chovanec skončil v nemocnici s infarktem

Strach o legendu: Jozef Chovanec skončil v nemocnici s infarktem
Zdroj: Profimedia

Českým fotbalem otřesla špatná zpráva. Někdejší trenér české fotbalové reprezentace Jozef Chovanec prodělal infarkt. Informaci potvrdil i jeho kamarád Ladislav Vízek.

Svou fotbalovou kariéru spojil Chovanec především se Spartou. Jako hráč získal dohromady deset ligových titulů. Osm právě s letenským klubem, dva nizozemské v dresu PSV Eindhoven.

I svou trenérskou kariéru začal na Letné. Po dvou letech se přesunul k české reprezentaci, u které byl až do roku 2001 a stal se historicky prvním trenérem na světě, který se svým týmem ovládl kvalifikační cyklus (kvalifikaci na Euro 2000) s maximálním počtem bodů. To znamená, že v deseti zápasech desetkrát vyhrál a získal 30 bodů.

V současné době je Jozef Chovanec předsedou Komise rozhodčích FAČR. Tím se stal loni v červnu. "Má předpoklady pro to přispět ke zdaru komise. Jeho jméno je zárukou, že velké úkoly zvládne. Obklopil se odborníky. Kombinace manažera, fotbalové osobnosti a specialistů z řad rozhodčích je velmi funkční," okomentoval jeho zvolení předseda FAČR Martin Malík.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události