Veselý se postaral překvapení turnaje! Vyřadil Itala Fogniniho

O parádní výsledek se na turnaji v Marrákeši postaral Jiří Veselý. Český tenista v prvním kole překvapivě porazil nasazenou dvojku Itala Fabia Fogniniho 7:6(2) a 6:4 a postoupil do osmifinále.

Veselému momentálně patří až 101. příčka na světovém žebříčku a tak byl jeho výsledek zápasu s 18. hráčem světa Fogninim velkým překvapením.

Hotovo bylo po necelých dvou hodinách a Veselý si tak zahraje osmifinále. Tam ho čeká souboj s Argentincem Londerem.

Dařilo se i Kristýně Plíškové

Plíšková výtečně zahájila antukový turnaj v Luganu, kde po výhře 6:4 a 7:5 nad domácí Švýcarkou Ylenou In-Albonovou slaví první vítězství na okruhu WTA od lednového Australian Open.

mm, TN.cz

Extraliga: Kometa venku zdolala Liberec 4:2

Bílí tygři šli na domácím kluzišti do vedení, když hned ve 4. minutě využil přesilovku Jaroslav Vlach. Ve druhé třetině se ale o slovo přihlásili hosté, prvně srovnal Zaťovič (23.) a v polovině zápasu poslal Kometu do vedení Zbořil (30.). V poslední části upravil na 3:1 při vlastním oslabení Daniel Rákos (44.). V závěru ale utkání zdramatizoval Ivan, který v 58. vstřelil kontaktní gól. Na to ale vzápětí odpověděl opět Rákos (58.), který pojistil výhru Brna gólem na 4:2. Liberec po prohře sestoupil na 13. místo tabulky, Kometa naopak po bodovém zisku vystoupala na 9. příčku.

Karviná v Ďolíčku podlehla Bohemce 0:3 a stále čeká na první výhru sezóny

O měsíc odloženou dohrávku 13. kola Fortuna ligy přesvědčivě ovládli fotbalisté Bohemians, na domácím trávníku v Ďolíčku deklasovali hosty z Karviné 3:0. Klokani šli do vedení dvěma góly v rychlém sledu. Prvně se v 22. minutě trefil Puškáč a o dvě minuty zvyšoval Köstl. V 81. minutě pak na konečný stav upravil Necid. Bohemka si výhrou po debaklu 0:6 s Plzní zlepšila náladu, to Karviná se nadále trápí a stále čeká na první výhru sezóny, s Teplicemi sdílí poslední místo tabulky.