Fotbal

Anglické listy o večeru v Edenu: Tempo šneků, odvaha i Mourinho

Anglické listy o večeru v Edenu: Tempo šneků, odvaha i Mourinho
Zdroj: Profimedia

Když Slavii vytáhli z klobouku jako soupeře pro čtvrtfinále Evropské ligy Chelsea, strhlo se v kabině nadšení. Angličané to možná moc nechápali. Když ale přijeli do Edenu, pochopili. Po prvním utkání duelu se mluví o tom, že londýnský klub vyhrál se štěstím.

„Na hřišti hrála Slavia s větším nasazením a Chelsea na dlouhou dobu vymazala. Pražané, kteří bezpečně vedou českou ligu, posílení vyřazením Sevilly, hráli bez zábran a s odvahou,“ píše list Daily Mail, který se samozřejmě konkrétněji věnuje hráčům Chelsea.


„Blues byli v útoku těžkopádní, postrádali myšlenku, Jorginho a Mateo Kovacic hráli tempem šneků,“ nešetří list oba středopolaře.

Zdroj: Profimedia

„Byla to nejnáročnější noc Chelsea v Evropské lize. Sarriho tým kromě individuálně dobrého Williana do 60. minuty nic nepředvedl,“ píše Adam Crafton, který také zmiňuje změnu obrazu hry po příchodu Edena Hazarda.

Související obsah


„Slavia začala mít ihned respekt. A také nebezpečné situace u branky Slavie přišly až s ním,“
dodává reportér. Cituje také trenéra Sarriho, který přiznal, že Edena Hazarda chtěl pošetřit celý zápas, jenže mu to vývoj zápasu neumožnil. "Kdybychom v půli vedli 1:0, neposílal bych ho na hřiště,“ připustil kouč Chelsea.


Kriticky píše o výkonu Chelsea i list Sun. „Sarri sice nezaparkoval autobus jako Jose Mourinho před pěti lety, ale hra týmu je tak nudně bezpečná a nepřesvědčivá, že se na to nedá dívat. Každopádně Mourinho by měl z téhle hry radost.“ Sun také radí trenérovi, aby příště postavil Loftuse-Cheeka a Hudsona Odoie od začátku.

Související obsah

Navzdory drtivé kritice ale Chelsea v Edenu vyhrála a Slavia, pokud chce jít dál, bude muset za týden porážku londýnskému klubu vrátit.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události