Fotbal

M**ky pražský! Šéf Plzně už ví, kolik zaplatí za vulgární výroky

M**ky pražský! Šéf Plzně už ví, kolik zaplatí za vulgární výroky
Adolf Šádek Zdroj: Profimedia

Byl v euforii. Zažíval slastné pocity štěstí a radosti. I proto si generální ředitel Viktorie Plzeň Adolf Šádek během oslav loňského titulu neodpustil řadu peprných slov na adresu Slavie a Sparty. Etická komise FAČR celý případ projednala a až nyní mu udělila pokutu 40 tisíc korun.

Ze Šádka tryskal proud upřímných emocí. A nutno dodat, moc se nekontroloval. I proto, když plzeňští fotbalisté jeli Plzní ve vojenském voze, bez okolků vypálil: „Kde mám ty mr..y pražský?“ a poté i „Ať jdou do hajzlu. Plzeň je hlavní město České republiky fotbalu, tak to je a tak to bude.“

I když se za dva dny omluvil, průšvih byl na světě. Na popud výkonného výboru, který dal podnět Etické komisi FAČR, se celý incident projednával. Nicméně až nyní padl verdikt. Etická komise udělila Šádkovi pokutu 40 tisíc korun, jelikož se podle ní dopustil znevážení jména fotbalu.

Související obsah

Šádkovi přitom hrozilo vyloučení z FAČR, zákaz činnosti na dva roky či maximální pokuta ve výši 500 tisíc korun.

Komise taktéž stejnou sumou potrestala záložníka Slavie Miroslava Stocha za pokřik „Smrt Spartě“ a také teplického hráče Tomáše Kučeru, který v raperském videoklipu urážel Romana Berbra.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události