Rychlobruslení

Hala pro Sáblíkovou opravdu bude! Víme, kde by měla stát

Zpráva o stavbě haly pro Martinu Sáblíkovou by nemusela být jen aprílovým vtípkem. Podle nejnovějších informací televize Nova se už ve státním rozpočtu uvolnilo 400 milionů korun. Stavět by se mělo na Vysočině, čili v kraji, ke kterému má slavná rychlobruslařka vřelý vztah.

Jednatřicetiletá trojnásobná olympijská vítězka zavítala na skok do rodného Žďáru nad Sázavou. Na náměstí se setkala s fanoušky. S některými poklábosila, s některými se vyfotila, některým udělila pár cenných rad. „Být zrovna tady s fanoušky, kteří mi fandí, je super,“ svěřila se Sáblíková.

Domů by v budoucnu mohla jezdit mnohem častěji. Na Vysočině by totiž měla vyrůst nová hala, která kromě rychlobruslařského oválu, má mít i dráhu pro shorttrack a dvě hokejové kluziště. Podle informací televize Nova se už na stavbu uvolnilo ze státního rozpočtu 400 milionů korun. Navíc se zadává projektová dokumentace.

Související obsah

Sáblíková je však směrem ke stavbě dost skeptická. „Pro mě je hrozně těžký něčemu takovému uvěřit, protože na ni čekám docela dost dlouho. Do té doby, než se nekopne a nezačne se stavět, tak tomu neuvěřím,“ svěřila se.

Podobný názor má i trenér Petr Novák. „Nedělám si moc velké iluze, že by se koplo letos. Možná by se to mohlo podařit příští rok. Když už se kopne, hala je za rok hotová.“
 

TN.cz,
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události