Fotbal

Česko truchlí nad smrtí Šurala! Chystá se tradiční ceremonie

Česko truchlí nad smrtí Šurala! Chystá se tradiční ceremonie
Josef Šural | Zdroj: Profimedia/kolaž TN.cz

V pondělí ráno přišla z Turecka tragická zpráva. Český fotbalový reprezentant Josef Šural nepřežil nehodu mikrobusu. Na nečekanou smrt osmadvacetiletého hráče zareagovaly i české týmy. Jeden z bývalých klubů Slovan Liberec už vyhlásil, že před domácím zápasem se Slavií uctí Šuralovu památku minutou ticha.

Od ledna byl na svém prvním zahraničním angažmá. Šural si podmínky v tureckém Alanyasporu pochvaloval.

Po nedělním zápase ve městě Kayseri dostal tým dvoudenní volno a český útočník si společně s dalšími šesti spoluhráči za peníze klubu pronajali mikrobus.

Řidič autobusu měl před sebou 569 km. Pár kilometrů před cílem ale usnul a autobus naboural. Šural při nehodě vypadl z mikrobusu a utrpěl těžké poranění hlavy, na které následně v nemocnici zemřel. Ostatní hráči utrpěli zlomeniny. Jedním z nich byl i Isaac Sackey, který od září 2012 do srpna 2016 hrál za Liberec.

Na tragickou událost okamžitě reagovaly i české kluby. „Památku Josefa Šurala společně uctíme minutou ticha před sobotním ligovým duelem proti Slavii Praha,“ stojí v prohlášení Slovanu Liberec, kde Šural strávil podstatnou část kariéry.

S kondolencí přispěchala i Sparta, ze které Šural do Turecka odešel. „Jsme hluboce zasaženi tragickou zprávou o smrti našeho kamaráda a bývalého kapitána Josefa Šurala. Jeho rodině vyjadřujeme upřímnou soustrast. Šury, nikdy na tebe nezapomeneme!“

Vzhledem k faktu, že brněnský rodák byl i členem širšího reprezentačního kádru, reagoval i FAČR a jmenovitě jeho předseda Martin Malík. „Chci vyjádřit co nejhlubší soustrast rodině a kamarádům. Pepa byl skromný člověk, který nám všem bude moc chybět. Nikdy nezapomeneme.“

Na Šurala zavzpomínali i čeští fotbalisté. Například Lukáš Vácha, David Limberský či Petr Čech. „Je to hrozná tragédie a nemůžu tomu uvěřit, upřímnou soustrast celé rodině, budeš mi a nám všem strašně chybět Pepíku, odpočívej v pokoji,“ napsal Vácha na Instagram.


 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události