Libor Podmol

Podmol ukázal fotky z rentgenu a prozradil, kdy plánuje návrat

Vážně pád vypadal a vážné jsou i následky. Libor Podmol po děsivém pádu ukázal rentgenové snímky jeho nohou. A je to opravdu škaredý pohled. A promluvil i o jeho plánovaném přeskoku Taxisova příkopu.

V pátek večer při závodě světového šampionátu v Mnichově si Libor Podmol přivodil nejtěžší zranění své kariéry. Po nepovedeném náročném triku spadl na zem a zlomil si na několika místech obě nohy.

Související obsah


Talentovaný freestyle motokrosař Filip Podmol se toho závodu účastnil, jen se nedostal do finálové jízdy. „Stál jsem přímo v tunelu, odkud jezdci vyjíždějí na odrazové rampy. Hned, jak Libor vylétl do vzduchu, věděl jsem, že je to blbé. A začal k němu sprintovat. Po celou dobu jsem byl s ním, doktorům jsem pomáhal sundávat z něho boty,“ popisoval těžké momenty Filip Podmol, který se pravidelně účastní závodů MS.


Sám nepochybuje, že se jeho bratr uzdraví a bude opět na motorce řádit. „Momentálně má Libor na nohách zapíchané železné fixace, aby se mu nohy moc nehýbaly. V mnichovské nemocnici bude čekat dva až tři týdny na další operace. Poté by se mohl transportovat do České republiky,“ tvrdil Filip Podmol. „Máme dobré doktory kolem sebe, specialisty na rychloléčby. Doufám, že bude zpátky dříve, než si všichni myslí. Výhled je za šest měsíců.“


Filip: Pojďme z Pardubic vyslat Liborovi sílu


Oba bratry spojuje touha překonávat netradiční výzvy. V minulém roce Libor Podmol jako první Evropan přeskočil na motorce rodinný dům. Letos ho mělo čekat překonání vyhlášeného Taxisova příkopu, který je velkou hrozbou v tradiční Velké pardubické. O další historický moment se postará Filip Podmol.


„Mám tyhle akce rád. Zároveň chci veřejnosti ukázat, jak náročný freestyle motokros je. Riskujeme zranění a život při každém triku, na to by se nemělo zapomínat,“
prohlásil Filip Podmol, který celou sportovně-společenskou akci BARTH Day v Pardubicích bere také jako podporu svému zraněnému bratrovi.


„Vím, že většina lidí přijede na tradiční běžecký závod na dostihovém závodišti. Pokud ale nikdo bude mít pro Libora vzkaz, rád mu ho pak předám. Podpora od fanoušků na sociálních sítí ho nyní velice těší. Nakonec se můžeme se všemi fanoušky v Pardubicích vyfotit a vyslat mu tak trochu síly,“ vyzval Filip Podmol, který si Taxisův příkop ještě pořádně nastuduje.


BARTH Day se uskuteční 11. května na dostihovém závodišti, kde na zaregistrované běžce čeká desetikilometrový závod. Na účastníky nebo diváky pak čeká kromě přeskoku Taxisova příkopu na motorce také koncert populárního zpěváka Marka Ztraceného. „Zpráva o zranění Libora Podmola nás zaskočila a šokovala. Určitě něco vymyslíme, abychom ho alespoň na dálku podpořili,“ prohlásil Michal Burkoň, hlavní organizátor BARTH Day.

red, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události