Útočník David Krejčí rozjel akci, po které hokejisté Bostonu vstřelili svůj jediný gól v zápase. Na vítězství to ale nestačilo a Columbus uspěl 2:1. 2:1 na zápasy vede stejně jako Columbus i San Jose. To ve třetím zápase vyhrálo nad Coloradem 4:2.
David Pastrňák se střelecky trápí a s ním celý Boston. Českého střelce přeřadil trenér před zápasem do třetí formace, ani to ale nejproduktivnějšího Čecha základní části NHL neprobudilo.
Columbus se poprvé prosadil na konci první třetiny, kdy si Boone Jenner nabruslil mezi kruhy a střelou k tyči prostřelil Raska. A krátce po polovině zápasu se prosadili Blue Jackets podruhé. V přesilovce zvýšil na 2:0 Matt Duchane.
Bruins se trefili až těsně před druhou sirénou a ještě se o regulérnost gólu strachovali. David Krejčí rozjel akci, na jejímž konci Jake DeBrusk propasíroval puk za brankovou čáru. Tím si ale rozhodčí nebyli úplně jistí a branku nejdříve neuznali.
David Krejčí jim okamžitě začal vysvětlovat, že puk byl opravdu za čarou a arbitři nakonec vše prozkoumali u videa. To potvrdilo Krejčího slova a Boston byl zpět v zápase. Další gól ale nepřidal a padl 2:1. Stejným poměrem prohrává i v sérii.
Couture srazil hattrickem Colorado
San Jose na ledě Colorada vykročilo k vítězství v závěru první části. V rozmezí tří minut se trefili Couture s Meierem a do druhé třetiny šli Sharks s dvougólovým vedením.
To ale v průběhu zápasu dokázalo Colorado smazat a v čase 51:45 se začínalo od začátku. San Jose ale mělo na ledě Coutureho. Ten 65 sekund po vyrovnávacím gólu povedenou střelou z úhlu vrátil Sharks vedení a hattrick dokonal půl minuty před koncem, kdy vítězství 4:2 potvrdil střelou do prázdné branky.
San Jose se tak ujalo vedení 2:1 na série.