Minuta potlesku a góly do nebe: Alanyaspor uctil Josefa Šurala

Zdroj: Twitter

Památku Josefa Šurala uctil už i Alanyaspor, za který český reprezentant hrál. Před 31. kolem si ho fanoušci na tribuně společně s hráči připomněli minutou potlesku a obřím plakátem s nápisem „Tohle město na tebe nikdy nezapomene.“

Před zápasem neproběhla klasická minuta ticha na uctění památky, nýbrž neutichající potlesk, který mířil do nebe. Následně se hráči obou týmů chytli za ramena a vyfotili se s dresem číslo 90. Dresem, který už nikdy nikdo v Alanyasporu neoblékne.

Ve 29. minutě otevřel skóre Papiss Demba Cissé, který cestoval v minibusu se Šuralem. Místo oslavy se rozběhl k lavičce, kde si vzal Šuralův dres, políbil ho a zvedl nad hlavu. Následovala ukázka do kamery a poklepáním si na srdce. Hlasatel navíc neoznačil jako střelce jeho, ale Josefa Šurala.

Ještě před koncem prvního poločasu srovnal Jevtovič. I jeho oslava mířila do nebe. Alanyaspor nakonec památku Josefa Šurala výhrou neoslavil a s Konyasporem prohrál 4:2.