Hokej

Pešán povýšil. Kouč Liberce se stal šéftrenérem Českého hokeje

Pešán povýšil. Kouč Liberce se stal šéftrenérem Českého hokeje
Zdroj: profimedia.cz

Kouč extraligového vicemistra Liberce Filip Pešán střídá Slavomíra Lenera v roli šéftrenéra Českého hokeje a bude generálním manažerem týmu do 20 let. Jednačtyřicetiletý trenér současně zůstává v pozici sportovního ředitele severočeského klubu. Nicméně už nebude jeho hlavním trenérem.

Nabídku svazu Českého hokeje využil opět po roce. Teď ale nezamířil na lavičku reprezentace do 20 let, ale stal se generálním manažerem této věkové kategorie. Zároveň však byl jmenován Šéftrenérem Českého hokeje.

„Tentokrát se budu snažit pomoci celému českému hokeji, protože mi na něm velmi záleží. Samozřejmě i pro mě osobně je to další krok v mé kariéře. Jsem přesvědčený, že tato nová zkušenost mě posune zase o něco dál,“ prohlásil Pešán, který zůstává sportovním ředitelem libereckých hokejistů. Naopak končí ve funkci hlavního trenéra.

Trenérskou kariéru zahájil Pešán v ročníku 2005/2006, kdy působil u libereckých mládežnických celků a jako asistent u extraligové juniorky. Zlom v jeho trenérské kariéře nastal v roce 2009. Když byl od A týmu Bílých Tygrů odvolán trenér Dušan Gregor, dostal šanci právě progresivní Pešán. Ve 30 letech se tehdy stal vůbec nejmladším koučem české extraligové historie.

Dalším mezníkem v kariéře byl konec sezóny 2014/2015, kdy byl Pešán jmenován jak trenérem, tak sportovním ředitelem. V další sezoně dovedl tým k prvnímu titulu v historii Bílých Tygrů.

V letošním ročníku extraligy opanoval s Tygry základní části a nakonec se svými svěřenci získal druhé stříbro v klubové historii. Liberec ve finále nestačil na Třinec, se kterým prohrál 2:4 na zápasy.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události