Taxisův příkop

Přes Taxis na motorce! Musel jsem se podívat zeshora, říká Podmol

Přes nejznámější dostihovou překážku Taxisův příkop tentokrát skákali v Pardubicích koně, ale freestyle motocyklista Filip Podmol, který předvedl sérii velmi zdařilých triků. Show měl původně jet jeho slavnější bratr Libor, ale stále leží v nemocnici po nešťastném pádu.

Na skoro 150 let starém Taxisu se nesmí trénovat, koně ho skáčou jen při Velké Pardubické. A bez tréninku se přes něj pustil i 23letý Filip. „Když skáču přes takovou legendární věc, tak se na to kouknu, když jsem hlavou dolů,“ přiznal talentovaný borec.

Související obsah


Nejtěžší dostihová překážka ovšem dělala problémy i jemu. Ve vzduchu ho do boku srážel vítr. A to nebylo všechno. „Rozbila se nám ze začátku rampa, což bylo dost crazy.“ Vzápětí ale předvedl hned deset triků.


Nad Taxisem měl původně otáčet plynem jeho bratr Libor. Jenže po nešťastném pádu na mistrovství světa v Mnichově má zlomené obě nohy. „Je po dvou operacích. A po pravé i levé noze to má to sešroubované jak blázen,“ prozradil Filip Podmol, který také zvědavcům ukázal rentgenový snímek svého slavnějšího bratra.


Jakmile ale opadne otok, Libora prý čeká cesta domů a prý chce zase brzy začít závodit. „On se vrátí určitě. Ono to je jenom o hlavě…“


Filip svému o jedenáct let staršímu bratrovi ale na Taxisu rozhodně ostudu neudělal a hned po dojezdu začal plánovat další exhibici. Tou má být skákání na Karlově mostě. Jde prý hlavně o to, zda to úřady dovolí.

Petr Brzek, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události