APLIKACE TN.CZ
Rally

Premiérovou Chilskou rallye vyhrál Tänak před Ogierem

Premiérovou Chilskou rallye vyhrál Tänak před Ogierem
Zdroj: Profimedia

Estonec Ott Tänak vyhrál s toyotou premiérovou Chilskou rallye. Se ztrátou 23 sekund dojel na druhém místě úřadující mistr světa Sébastien Ogier z Citroënu, třetí skončil další Francouz Sébastien Loeb s vozem Hyundai.

O prvenství v šampionátu přišel belgický jezdec Thierry Neuville, který v sobotu po vážné nehodě odstoupil. V průběžné klasifikaci MS nyní vede Ogier o deset bodů před Tänakem, oba stejně jako třetí Neuville letos vyhráli po dvou soutěžích.

Tänak vedl po sobotní etapě o půl minuty před Ogierem a v dnešních čtyřech rychlostních zkouškách už jen hlídal bezpečný náskok. Zabral nicméně v závěrečné erzetě a dílčí vítězství mu vyneslo pět bodů navrch.

Ogier za sebou na chilských šotolinových tratích udržel devítinásobného světového šampiona Loeba. Pětačtyřicetiletý Francouz, jenž letos absolvuje vybrané rallye v týmu Hyundai, ovládl sobotní dění, od druhého místa ho ale nakonec dělilo sedm sekund.

ram, TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události