UFC

Nejdřív hrál rugby, ale pak přepsal historii UFC!

Nejdřív hrál rugby, ale pak přepsal historii UFC!
Zdroj: Profimedia

Galavečer UFC 237 v brazilském Riu de Janeiro byl pěkně nabitý. Fanoušci MMA byli svědky děsivého knockoutu v ženském zápase o titul, ale také porážky bývalého šampiona v pérové váze Josého Alda, o kterou se postaral Alexander Volkanovski.

Brazilec Aldo neměl dřív v UFC prakticky konkurenci. Jenže v roce 2015 přišlo nejsmolnějších 13 vteřin v jeho MMA kariéře a Conor McGregor ho poslal k zemi a sebral mu pás.

Související obsah


 

Od té doby už to zkrátka nebylo ono. Pak sice porazil Frankieho Edgara, ale následně dvakrát prohrál s Maxem Hollowayem a psychika šla zkrátka dolu. Uplynulý víkend navíc přišla další porážka, kterou podle výrazu ve tváři zřejmě nečekal.

Třicetiletý Australan Volkanovski se v mládí sice věnoval rugby, ale pak pochopil, že v MMA má větší šanci se prosadit a udělal dobře. Vždyť jeho víkendové vítězství nad Aldem z něj udělalo prvního zápasníka v historii UFC, který ostříleného Brazilce porazil v netitulovém zápase!

 

"Tak a teď pojďmě udělat byznys! Jsem další na řadě, kdo se chce porvat o titul. Na sto procent. Jsem jediný z první trojky, kdo neprohrál a měl bych být jedničkou,"
prohlásil sebevědomě Volkanovski po triumfu.

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události