Libor Podmol

Podmol je po operaci doma, freestyle chce vyměnit za Dakar

Freestylový motokrosař Libor Podmol už je po těžkém zranění z nemocnice doma. Strávil tam tři týdny. Stále je sice ještě na vozíčku, ale už je s rodinou.

Na konci dubna vyděsil všechny fanoušky freestyle motokrosu. Po těžkém pádu zůstal ležet na zemi a nezvedal se. Zpomalené záběry ukázaly proč. Při pádu si zlámal obě nohy. "Samozřejmě tak člověk leží a říká si, proč se tohle přihodilo. Připadáte si jako ve filmu, všechno je zpomalené, diváci vám tleskají, abyste se postavili, ale tentokrát to nejde," prozradil Podmol.


Po dopadu hned věděl, že je zle. Spadl už mockrát. Tentokrát to ale bylo vážnější. Pří pádu z výšky si rozdrtil kosti v obou nohách. "Dopad jsem na nohy a ta hlína byla taková mazlavá, já tomu říkám, lamač kostí."

 


Hned v Mnichově ho operovali. V nemocnici strávil 3 týdny, teď už je ale doma, kde to vypadá spíš jako ve špitále. „Vzal jsem si rentgenové snímky a spočítal, že mám v nohách celkem 39 šroubů a 4 ocelová plátna, čemuž jsem nemohl uvěřit. Jsem jako Robocop,“ prozradil už před časem nevzdávající se Podmol.


Naštěstí Liborova manželka, která si už za ta léta zvykla na adrenalin, zvládá i roli zdravotní sestřičky. "Včera mi vyndala všechny stehy, takže levou nohu máme. Je šikovná, tak jsem na ni hrdej," děkuje své družce už čtyřiatřicetiletý závodník.
 

Dalo by se říct, že Podmol je železný muž tělem i duší. Už plánuje návrat. Skákání na motorce, v němž dosáhl obrovských úspěchů, se chce ale věnovat už jen okrajově. "Všechno se děje z nějakého důvodu, tohle byla taková stopka, abych se uklidnil a ta kariéra nabrala jiný směr. Je to nepříjemný, ale jsou to jenom kosti, který srostou, " potvrdil Podmol pověst tvrďáka a snahu o účast na slavném Rallye Dakar.

hp, Jaromír Vlček, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události