Jakub Voráček

Voráček rozsvítí Petřín oranžově! Připomene důležitou věc

Voráček rozsvítí Petřín oranžově! Připomene důležitou věc
Zdroj: Profimedia

Kapitán národního týmu na MS 2019 a útočník Philadelphia Flyers Jakub Voráček představil již před více než čtyřmi lety svou nadaci, která podporuje boj proti roztroušené skleróze mozkomíšní. A ve středu 29. května večer se i díky němu rozsvítí do oranžova Petřínská rozhledna.

Jakub Voráček nadaci založil společně̌ se svojí sestrou Petrou Klausovou, které byla tato diagnóza před lety potvrzena.
Poslední středa v měsíci květnu je mezinárodní dnem roztroušené sklerózy mozkomíšní, a protože mezi důležité činnosti Nadace Jakuba Voráčka patří také informovat širokou veřejnost o této nemoci, kterou v ČR trpí více než 20.000 pacientů, podařilo se ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy a Muzeem hlavního města Prahy, pod které provozování známé Petřínské rozhledny patří, zajistit podporu pro tento den a Petřínská rozhledna se ve středu 29.5.2019 ve večerních hodinách rozsvítí v oranžové barvě.


„Myslím si, že když máte tu možnost v životě něco společnosti vrátit, máte to udělat. V prostředí vrcholového sportu ve Státech je to běžná součást denního života. Rád bych část svých aktivit, pocitů i zkušeností přinesl i domů do Čech,“ vysvětluje český hokejista.


"Myšlenka založit „rodinnou nadaci“, kde můžeme ručit za využití prostředků rodinných, ale i veřejných má dnes již tisíce podpořených konkrétních pacientů a desítky projektů, a to přeci stojí za to! Větší část práce je na mojí ségře, Petře, která zná osobně problémy a potřeby pacientů, lékařů̊ i dalších organizací, které se tomu věnují,“ říká Voráček.


„Navíc máme také Kluka Puka, který mě hravě zastane a opravdu pomáhá denně, na to já, zatím, nemám dostatek času,“ dodává s úsměvem.
 

Jakub přispěje na konto nadace v letošním roce za své uhrané body v rámci zápasů NHL a následně i zápasů MS 2019 neuvěřitelných 82 tisíc USD. Další významnou finanční podporu získává nadace od dárců, kteří mohou zasílat své dary přímo na transparentní účet nadace nebo mohou přispět posíláním jednorázových nebo pravidelných DMS zpráv v hodnotě od 30 do 90 Kč.


Součástí příspěvků, které se mezi konkrétní pacienty kvartálně rozdělují, jsou také prostředky, které nadace získává mimo jiné prodejem věcí z nadačního e-shopu https://nadacejakubavoracka.cz/kluk-puk-pomaha/.


Více informací o nadaci: www.nadacejakubavoracka.cz

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události