UFC

MEGA úspěch! Fighter vysoudil přes půl miliardy korun

MEGA úspěch! Fighter vysoudil přes půl miliardy korun
Yoel Romero Zdroj: twitter JDF Sports

Tomu se říká mýt za ušima. Kubánský fighter Yoel Romero vysoudil u společnosti Gold Star Performance Products, která mu prodala suplementy, jež obsahovaly zakázanou látku Ibutamoren, 27 milionů dolarů, což je v přepočtu více než půl miliardy korun.

Psal se leden 2016, Romero byl tehdy pozitivně testován na doping. Americká antidopingová agentura USADA mu udělila dvouletou suspendaci. Jenže dvaačtyřicetiletý Kubánec se bránil, že zakázanou látku Ibutamoren bral nevědomky. Prý byl obsažen v suplementu, který Romerovi dodávala firma Gold Star Performance Products.

USADA před několika měsíci uznala Romerův argument a zkrátila mu trest na půlroku. Kubánec pak ale neváhal a společnost zažaloval. A soud před pár dny vyhrál. Firma, která se zaměřuje na doplňky stravy, mu zaplatila 27 milionů dolarů.

Romero v UFC vybojoval miliony dolarů, jen za poslední zápas dostal téměř 300 tisíc dolarů. Proto velká finanční injekce může znamenat, že ve 42 letech ohlásí konec. Kvůli penězům už totiž v oktagonu zápasit nemusí.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události