Tenis

Šafářová poslala vzkaz plný slz a smutku! Naznačila, co bude dělat

Šafářová poslala vzkaz plný slz a smutku! Naznačila, co bude dělat
Zdroj: profimedia.cz

Tenistka Lucie Šafářová oficiálně ukončila svoji bohatou kariéru na slavném Roland Garros, kde ve čtyřhře vypadla už v 1. kole. Podle svých slov toho za 15 let v roli profesionální sportovkyně zažila hodně a fanouškům napsala dojemný vzkaz.

Dvaatřicetiletá Šafářová se původně se chtěla rozloučit už na Australian Open, ale do Melbourne kvůli zranění v lednu neodletěla. Pro mezinárodní rozlučkou tak zvolila antukové Roland Garros.

Jenže nakonec v narychlo sestaveném páru se Slovenkou Dominikou Cibulkovou podlehly Američance Sofii Keninové a Němce Andree Petkovicové 4:6, 0:6 a její poslední zápas byl minulostí.Fanouškům Šafářová vzkázala, že si kariéru užila a také naznačila, kam by mohly směřovat její další kroky.

"Dnešním dnem pro mě končí jedna úžasná životní etapa...byly to krásné roky a tenis je úžasný sport, který pořád miluji. Za 15 let na WTA tour jsem zažila krásné úspěchy, slzy radosti i smutku, velké boje, některé vítězné, jiné které mě naučily být silná, poučit se a makat dál...Celý status Lucie Šafářové si můžete přečíst v galerii výše.
 

V samém závěru pak rodačka z Brna naznačila, že její další mimotenisové kroky by mohly směřovat ke kávě, protože tomu není tak dlouho, co absolvovala baristický kurz. Je tedy klidně možné, že někdejší úspěšnou tenistku budeme vídat v úplně jiné pozici.

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události