Fortuna liga

Rezignujte! Jihlava poslala Chovancovi a spol. drsnou výzvu

Rezignujte! Jihlava poslala Chovancovi a spol. drsnou výzvu
Jihlavští fotbalisté se během odvety s Karvinou pořádně na sudí rozlobili | Zdroj: fcvysocina.cz

Prohraná baráž s Karvinou v nich zanechala velké stopy. Fotbalisté Jihlavy po výsledcích 1:2 a 1:1 neuspěli v boji o první ligu a příští sezonu opět budou figurovat o patro níž. Nicméně v nedělním odvetném utkání se podle jihlavských staly věci, které do fotbalu nepatří, a proto sepsali Otevřenou výzvu profesionálním klubům, ve které žádají rezignaci předsedy komise rozhodčích Jozefa Chovance a místopředsedy komise Martina Wilczeka.

Už bezprostředně po utkání byli nejen jihlavští hráči nazlobeni. Během utkání je doslova rozčílily do běla verdikty hlavního sudího Martina Nenadála i chování asistentů.

„Nechápu, jak může sudí pískat tak, jak píská. Penalta v Karviné, je posouzena tak, že to otáčí proti nám a směje se nám. To není o tom, že uděláte chybu. Chyby dělají hráči, trenéři i rozhodčí. Ale prostě cítíte aroganci jiné moci,“ prohlásil po duelu kapitán Lukáš Vaculík.

A teď se k němu přidává i vedení klubu. „Obě utkání jsme byli pod permanentním tlakem celé trojice sudích, kteří občas neuvěřitelně otáčeli posuzování věcí na hřišti, když vrcholem bylo nařízení přímáku pro Karvinou na místo penalty pro nás po faulu na Pavla Šulce v 60. minutě zápasu v Karviné. Dále rozhodčí neudělovali karty hráčům soupeře za zjevná porušení pravidel (v našem domácím utkání dvě červené) a do toho všeho se naším hráčům okatě vysmívali,“ stojí v prohlášení klubu.

„V těchto utkáních sudí ukázali absenci svědomí, jestliže jim nevadí takto poškozovat jedno z mužstev, ale v zásadě oni vinu nenesou, jsou totiž jen nástrojem něčích zájmů,“ píše dále Jihlava.

Vysočina také vyzývá k rezignaci předsedu komise rozhodčích Jozefa Chovance i jeho místopředsedu Martina Wilczeka. „Vyzýváme nejen v kontextu obou barážových dvojutkání komisi rozhodčích a zejména pány Chovance a Wilczeka, aby přestali škodit českému fotbalu a odstoupili. Celá sezóna je plná skandálních rozhodnutí bez ohledu na přítomnost VAR. Buď jsou konkrétní rozhodčí zcela neschopní, nebo naopak chyby dělají naschvál. Na každý pád jsou obě možnosti důvodem pro okamžitou rezignaci celé komise.“

Jihlavští se také obrací na předsedu FAČR Martina Malíka, který byl měl ze své pozice učinit rázné kroky. „Vyzýváme předsedu VV FAČR pana Malíka, aby začal jednat a učinil kroky k vedoucí k nezávislosti důvěryhodnosti rozhodčích a nezávislosti jejich komise, jak ostatně před svou volbou sliboval, nebo aby odstoupil. Od jeho nástupu do funkce se situace zásadně zhoršila, důvěra veřejnosti i klubů je nulová a do fotbalu se vrátila celá řada kontroverzních lidí.“
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fortuna liga

Důležité Události