Fotbal

Superpohár mezi Slavií a Trnavou se odehraje na Slovensku!

Superpohár mezi Slavií a Trnavou se odehraje na Slovensku!
Zdroj: Profimedia

Další ročník Česko-slovenského Superpoháru se odehraje v sobotu 6. července v Dunajské Strede. V tamní MOL Aréně bude hostit FC Spartak Trnava českého vítěze MOL Cupu SK Slavii Praha.

„Jsem rád, že se nám podařilo domluvit se s kluby, partnery a také s pořádajícím Slovenským futbalovým zväzem na tom, že po roční odmlce můžeme fotbalovým fanouškům obou zemí nabídnout opět tento formát sportovně velmi prestižního duelu,“ neskrývá spokojenost nad výsledky jednání předseda FAČR Martin Malík.

Necelých šedesát kilometrů to do Dunajské Stredy budou mít fotbalisté trnavského Spartaku, kteří po penaltové výhře nad MŠK Žilina (3:3, 4:1 na pen.), ovládli 50. ročníku Slovenského poháru. Trnava, která v této soutěži triumfovala už v roce 1998, si tím zároveň vybojovala účast v předkole Evropské ligy UEFA.
 

Vítězem českého MOL Cupu se stali hráči SK Slavia Praha, kteří v olomouckém finále porazili 2:0 ostravský Baník a poprvé v samostatné historii tak po 77 letech získali společně s ligovým vítězstvím ceněný double.
 

„Po zápasech reprezentačních výběrů v Lize národů půjde v krátké době o další zajímavou konfrontaci českého a slovenského fotbalu. Věřím, že se mají fanoušci nejen obou klubů na co těšit a zároveň doufám v jejich širokou podporu přímo na stadionu“, dodává za českou stranu Martin Malík.
 

MOL Aréna v Dunajské Strede má po kompletní rekonstrukci kapacitu 12 700 míst na sezení.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události