Cyklistika

Froomeova nejdelší etapa v životě. Operace trvala 8 hodin!

Britský cyklista a hlavní favorit letošní Tour de France Chris Froome je po operaci a zůstává na jednotce intenzivní péče. Během pádu při tréninku utrpěl zlomeninu stehenní kosti a řadu dalších zlomenin.

Čtyřiatřicetiletý Froome chtěl příští měsíc útočit na pátý triumf na nejslavnějším etapovém závodě světa, kde se loni z vítězství radoval jeho krajan Geraint Thomas.

Související obsah

"Operovali mu stehenní kost, kyčel, loket. Má také zlomená žebra, takže i vnitřní poranění. Byla to dlouhá operace, ale úspěšná. Na jednotce intenzivní péče zůstane několik dnů. Pak se uvidí, kdy bude moci být převezen domů," řekl šéf Froomeova týmu Ineos Dave Brailsford.

Na sále slavný cyklista strávil skoro 8 hodin a i nadále zůstává na jednotce intenzivní péče v nemocnici ve francouzském Saint-Étienne. "Je o něj velmi dobře postaráno. Je s ním náš lékař i Chrisova žena Michelle. Dostane nejlepší možnou péči, aby se co nejdříve zotavil. Podstatný nyní bude čas," dodal Brailsford pro BBC.

Froomovi se stalo osudným, že mu ve sjezdu strhl přední kolo silný vítr, zrovna když se chtěl vysmrkat. V šedesátikilometrové rychlosti pak narazil do domu u silnice. Při pádu si zlomil stehenní kost, žebra, loket a dokonce byl i chvíli v bezvědomí.

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události