Pískot a pak demolice. Brazílie úvod domácího šampionátu zvládla

Fotbalisté Brazílie v úvodním zápase mistrovství Jižní Ameriky nezaváhali a Bolívii přejeli 3:0. Dvěma góly se na výhře podílel Philippe Coutinho.

Domácí hráči v prvním poločase svým výkonem nepřesvědčili a vysloužili si pískot fanoušků na stadionu v Sao Paulu. "To bývá normální, že na nás fanoušci pískají. Chtějí, abychom hráli dobře a vyhráli. Byl to těžký zápas, jako vždycky na začátku turnaje. Hlavní bylo vyhrát," řekl po zápase hrdina Coutinho.

Právě útočník Barcelony poprvé zvedl ze sedaček většinu z 46 tisíc fanoušků. V 50. minutě proměnil penaltu nařízenou za ruku. O tři minuty později to bylo už 2:0, kdy Coutinho překonal Lampeho hlavičkou. Třetí branku vstřelil v závěru Everton, který byl na hřišti teprve čtyři minuty.

Brazilci hráli netradičně v bílých dresech. Ty oblékli po 69 letech a před sto lety v nich hráli na Copa América, které poprvé vyhráli. Brazílie v nich hrála až do roku 1950, kdy v rozhodujícím zápase podlehla Uruguayi. Od té doby hraje pravidelně v dresech žlutých.