Fotbal

Takhle pálí Bolt! Fenomenální Jamajčan předvedl velkou parádu

Takhle pálí Bolt! Fenomenální Jamajčan předvedl velkou parádu
Usain Bolt se raduje z gólu | Zdroj: profimedia.cz

Opět prokázal, jak dobrým je fotbalistou. Nejrychlejší muž planety Usain Bolt se zúčastnil charitativního fotbalového zápasu a diváky na Stamford Bridge zvedl ze sedaček hlavně jeho gól.

Loni v srpnu se snažil po konci aktivní atletické kariéry stát profesionálním fotbalistou. Po třech měsících ale jeho pokus o angažmá v australském týmu Central Coast Mariners ztroskotal, protože měl dvaatřicetiletý Bolt příliš velké finanční požadavky, které prvoligový tým nemohl splnit.

Na fotbal, který je jeho vášní, ale nezanevřel. Naopak. Jako světoznámá hvězda se pravidelně účastní charitativních zápasů.

Tak jako v neděli, kdy se konalo utkání pod hlavičkou Soccer Aid for UNICEF (Fotbalová pomoc pro UNICEF). Bolt nastoupil za Zbytek světa proti výběru Anglie.

A fenomenální Jamajčan předvedl v zápase jednu velkou parádu. Využil chyby bývalého stopera Liverpoolu a současného experta Sky Sports Jamieho Carraghera a opřel se do míče, který zapadl přímo k tyči. Svou brankou snížil na průběžných 1:2, střetnutí nakonec skončilo remízou 2:2, na penalty nakonec vyhrál Zbytek světa 3:1.

Související obsah

V tomhle zápase byl ale výsledek až na druhé koleji. Primární bylo, že organizace UNICEF, která se zabývá ochranou a zlepšování životních podmínek dětí po celém světě, vybrala přes 6 milionů liber (cca 172 milionů korun) od lidí, kteří během duelu volali na telefonní číslo organizace.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události