Fotbal

Odporné chování kamerunských fotbalistek: Na soupeřky i plivaly!

Odporné chování kamerunských fotbalistek: Na soupeřky i plivaly!
Zdroj: Profimedia

Kamerunské fotbalistky se na mistrovství světa opravdu předvedly. Nejen že neustále diskutovaly s rozhodčími, na trávníku ale byly k vidění i činy z řad odporných. Jedna z hráček dokonce poplivala soupeřku.

Osmifinále mistrovství světa žen nabídlo opravdovou podívanou. Nechyběly góly ani emoce. Bohužel ani ty negativní. Na výkon kamerunských hráček v zápase s Anglií se bude ještě dlouho vzpomínat.


Vše začalo už ve 12. minutě. Kamerunská hráčka Augustine Ejangue v přerušené hře plivla na soupeřku. Jenže nebyla tak nenápadná, jak si myslela a okamžitě začala gestikulovat k sudí, že vše bylo omylem. K překvapení všech a zhnusení anglických hráček jí to prošlo. Karma ale přišla s odplatou rychle a za minutu vedly hráčky z Ostrovů 1:0.


Tím ale kamerunská show neskončila. Ba naopak. Druhý gól Angličanek nebyl na konci prvního poločasu uznaný kvůli ofsajdu, po konzultaci s videem ale hlavní sudí gól uznala. Africké hráčky se okamžitě na ní seběhly a začaly diskutovat a protestovat. Ničemu jim to ale nebylo.


Krátce na to přišla další podívaná. Kamerunské hráčky snížily na 1:2, do zápasu ale opět zasáhl VAR a kvůli ofsajdu opět rozhodl proti Afričankám. V tu chvíli byly tak frustrované, že snad ani nechtěly hrát.


"Obávám se, že dnes jsme viděli chování, které je na hřišti nepřijatelné. Ať už bychom vyhráli, prohráli, nebo remizovali, mé hráčky by se takhle nechovaly. Musíte respektovat pravidla, rozhodčí a vyrovnat se s tím. Za to, co jsem viděl na trávníku, jsem se styděl. Ten zápas mě nebavil a nebavil ani mé hráčky," opřel se po zápase do svých soupeřek i trenér Anglie a fotbalová legenda Phil Neville.


Angličanky nakonec zvítězily 3:0 a ve čtvrtfinále MS vyzvou Norsko.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události