Hokej

Legenda NHL ani v 39 letech kariéru nebalí! Zatím ale nemá, kde hrát

Legenda NHL ani v 39 letech kariéru nebalí! Zatím ale nemá, kde hrát
Patrick Marleau vyhlíží nové angažmá | Zdroj: profimedia.cz

Ještě svou bohatou kariéru nebalí. A to i přesto, že v září oslaví čtyřicetiny. Jedna z největších současných ikon NHL Patrick Marleau prohlásil, že na sportovní důchod vůbec nemyslí. Menším zádrhelem ale je, že momentálně nemá, kde hrát.

Když se minulou sobotu objevila zpráva, že velezkušený Marleau byl vyměněn z Toronta do Caroliny, jednalo se o velké překvapení. Ještě větší ale nastalo ve čtvrtek, kdy vedení Hurricanes oznámilo, že kanadské křídlo vykoupilo ze smlouvy.

Marleau totiž nechtěl za Hurikány hrát a klub ho nedokázal přesvědčit. Takový krok si mohou v NHL dovolit jen opravdoví velikáni, dvacetiletí mladíci by si něco takového mohli dovolit jen těžko. Nicméně Marleau je opravdu jedna z hrající legend.

V nejlepší hokejové lize na světě odehrál 1657 zápasů, ve kterých nasbíral 1166 bodů.


Teď je ale v situaci, že nemá jisté angažmá. Prvního července vstoupí na trh s volnými hráči jako nechráněný hokejista. To znamená, že mu jakýkoliv z 31 týmů může nabídnout smlouvu.

V kuloárech se hovoří, že sám hráč by se nejradši vrátil do některého z klubů v Západní konferenci. Nejvíce se pak mluví o návratu do San Jose, kde Marleau devatenáct sezon působil a v pěti z nich byl kapitánem.

Sám hráč by se návratu nebránil. „Ano, bylo by krásné se vrátit tam, kde jsem začínal. Určitě by to pro mě byl dobrý krok,“ prohlásil. Zároveň také všechny ujistil, že do důchodu se nechystá.

Související obsah

„Rozhodně na něj nemyslím. Naopak se domnívám, že ještě dokážu hrát dobrý hokej na nejvyšší úrovni. Nedokážu vám říct přesně, kolik let budu ještě hrát, ale rozhodně vím, že to bude více než jeden rok,“ vzkázal.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události